Poliisi tuomiolla ja poliisi-vauva kas tässä: https://uutispaukut.wordpress.com/
Vuoden kuumimmat lehtijutut
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Laadukasta kuvakieltä nipottaja jolla on nenä poskella
Hyviä aiheita. Moni on varmaan nähnyt poliisilääkäreitä tai poliisipappeja mutta kuka on törmännyt poliisi-vauvaan? Poliisi-vauva on poliisi joka nillittää, henkisesti lapsen tasolla ole aikuinen joka nipottaa risuista muiden silmissä mutta ei pysty näkemään tukkia omassa silmässään, on mielestään kaikessa oikeassa, vaatii hyväksyntää ja huomiota ja parkuu tasajalkaa poikien jos häntä yrittää kasvatuksellisesti arvostella ja neuvoa.
Jonkun puolihullun persnatsin kähyinen blogihan tuo oli eikä mikään uutissivusto.
Kyllähän hullu saa olla mutta ei tyhmä.
Tämän päivän katujen yksi ongelma johtuu vapaasta kasvatuksesta. Lapsia ei osata enää kasvattaa. Selkeä näkökulma on se että ruumiillinen kuritus on ainoa oikea lapsen kasvatusmetodi, sillä se "joka kuritta kasvaa se kunniatta kuolee".
Sinun mielipiteesi mutta näyttää olevan kirjoituksellisesti hyvä juttu ja kuvalla loistavasti tehostettu.
ihan hyvä artikkeli http://uutispaukut.wordpress.com
Ojalan laskuopin mukaan sain kyseisestä rajatilatapaus-poliisin rikoksista uutisia muitakin kuin tuon yhden
Olen nauranut viimeiset viisi minuuttia vedet silmissä kun katselin tätä kuvaa
https://uutispaukut.files.wordpress.com/2020/05/jounijohannesniskanen-4.jpg
Kiitti ilmaisesta ruokatunnin komedia-osuudesta
Kansanedustaja nuhteli poliisi vauvaa tällä viikolla
https://mvlehti.net/2020/05/26/kansanedustaja-ano-turtiainen-sivalsi-nettikomissario-jari-taposta-twitterissa-sai-kuukauden-bannin-facebookiin/
Kuka heitti ensimmäisen kiven tänään?