Hän siirtyy psyyke ja masennuslääkkeiden välittömään läheisyyteen.
"""Touko Aalto siirtyy Apteekkariliiton palvelukseen
Touko Aalto on entinen kansanedustaja ja lyhytaikainen vihreiden puheenjohtaja."""
"""Touko Aalto siirtyy Apteekkariliiton palvelukseen
Touko Aalto on entinen kansanedustaja ja lyhytaikainen vihreiden puheenjohtaja."""
Vastaukset 19
Vanhimmat
Onko Touko koulutukseltaan farmaseutti? Lentokoneessa on kiva seistä, kun nappaa matkapahoinvointitabletin.
Ehkä hän koemaistoi masennuslääkkeitä sairauslomallaan ja sen johdosta hänet nimitettiin Apteekkariliittoon kokemuspohjansa perusteella.
Apteekkariliitto osti Aallon hiljaiseksi. Vihreät on ollut yksi harvoista puolueista, joka on ehdottanut apteekkialan vapaata kilpailua. Nyt apteekkarien rikastuminen jatkuu pidempään kun kritiikki vaimenee.
Ei oikeen Toukon hommat luonnannut kaupallisella konsultointipuolella.
https://gesund.partners/2019/05/28/touko-aalto-joins-gesund-partners/
Oikeasti Aalto on notkunut kansanedustajan parin tonnin sopeutusrahalla viime vuoden vaaleista lähtien. Suojatyöpaikassa Apteekkariliitossa saattaa hermoherkempikin henkilö pärjätä.
vihreät oksat on aina jaossa
hyvä esim. paatero, aiheutti jättituhot ja tuhosi myös rinteen hallituksen posti koplauksella
seuraus: erottamisen ,e raomisen jälkeen uusi ministeri pesti , vihreä oksa , uudesa hallituksesa mihin muutenkin kerättiin mahdollisimman halpa porukka , vankeusrikos tuomittukin kamuksi puolustusminitserinä lunastamaan
Pienet on piirit.
Vihreät on hallituksessa. Puretaankohan nyt apteekkien monopoli ?
Täytyy sinunkin elämäsi olla aika paskaa kun joudut pätemään tuollaisella vastenmielisellä ilkkumisella.
Samantasoista toimintaa kuin jollain seiskaluokan koulukiusaajalla. Sillä erolla, että kiusaaja tekee tekonsa omana itsenään ja sinä raukka ruikit jostain "Anonyymi" nimimerkin rakaa.
Häpeäisitte jos osaisitte.
Niinhän sinäkin ruikit, mitään häpeämättä, ja esität olevasi paremmin kelvollinen taivaaseen.
Kyllä se tosi on, että Aalto ujutettiin Apteekkariliittoon ja saatte nähdä, että tällä vaalikaudella Vihreät vetäisee Apteekkikortin tiskin alta ja kiristää sillä Marinia avaamaan Apteekit vapaaseen kilpailutukseen - kuka vaan voi perustaa apteekin, vaikka narkkari.
minä totean osaltani että tämöiset kirjoitukset aina tulee
kun kansa taas huomaa yhden puoluekirjan perusteella saa
vihreä oksan
ei tämä mene kansan oikeustajuun
onhan tuota samaa lehtien kommentti kenttätkin täynnä?
supo suojelee näitä puoluekirjan omaavia, mutta kai nyt jotain saa kansalaiset vähä kirjoitella?
V-tut sinä mikään "kansa" ole eikä sinun "oikeustajusi" ole mittari mistään. Lehtien kommenttipalstat täyttää katkeroituneet nysväkkeet jotka purkavat omaa pahaa oloaan ja kadehtivat kaikkia, kun eivät itse koe menestyneensä juuri missään.
Kun on oikeasti pärjännyt voi olla Toukonkin puolesta onnellinen.
Onnea ja menestystä Toukolle uudessa työssä.
Tämäpä Aallon tapaus ei ollut hyvä-veli nimitys vaan Diapam nimitys.
>> Kun on oikeasti pärjännyt voi olla Toukonkin puolesta onnellinen.
Ainakaan Vihreillä itsellään ei ole yhtään minkäänmoista varaa taivastella tämän herran, Touko Aallon tapoauksen kanssa.
Aivan itse alkoivat Vihreiden omat kansanedustajat kalvaa ja järsiä Touko Aallon nilkkaa syksyllä 2018. Edellinen puheenjohtaja Ville Niinistö nälväisi jotakin niin loukkaavaa Aaltoa kohtaan, että parin päivän kuluttua mies hakeutui sairaslomalle.
Pitäkää nyt Vihreät vaihteeksi se oma turpavärkkinne kiinni. Te olette säälittävää ja vastemnmielistä porukkaa aivan kaikki.
hogkus pogkus! hoksasin
touko sateenkaari baari pekka ministeri
baari sekoilu ? etu! sana leviää plussana pekan kautta liittojen
ja hallitusten piireissä
kannatti !
Hyvä suojatyöpaikka päästään vialla olevalle.
Pilleri päivässä pitää lääkärin loitolla, vai oliko se omena.
Mitenkäs tässä näin kävi, eikösToukolle luvattu huoltovarmuuskeskuksen hallintojohtajan vakanssi?
Tää on vielä parempi. Tässä ei oikeesti tarvii tehdä mitään.
Sikarikas liitto, ei ton tomppelin palkka tunnu missään.