Miten teen hyvän työhakemuksen siviilipalveluspaikkaan?
Sivarihakemus
9
155
Vastaukset
- Anonyymi
Suosittelen hankkimaan C-paperit. Ei tarvitse silloin mennä orjatyöhön :)
- Anonyymi
Kannattaa kääntyä persujen puheenjohtajan puoleen, hänellä on asiasta omakohtaista kokemusta...
- Anonyymi
Soita Valamon luostariin.
- Anonyymi
Sanot vaan että vituttaa ja tapat suksisauvalla kaikki jotka tulee lähelle niin saat olla rauhassa.
- Anonyymi
Ei sivari mitään töitä tee, velttoilee vain ja kahvia keittelee.
- Anonyymi
Sivarikin tekee enemmän mitä Suomalainen nainen joka femakoiden äänellä uhriutuu kuinka häntä sorretaan vaikka vain miehet on vankilan uhalla orjatyössä.
- Anonyymi
Selvität ensin itsellesi miksi juuri sinä haluat sinne ja sitä työtä tekemään. Pohdit sen kunnolla positiivisella otteella ja kirjoitat paperille ylös.
Sen jälkeen soitat ja esittelet itsesi ja asiasi. Lyhyt ja ytimekäs, mutta selkeä ja motivoitunut viesti menee perille paremmin kuin nippu epämääräisiä papereita.
Muista olla yhteydessä hakuprosessin edetessä, jotta erotut noista toisista, jotka eivät koskaan soita tai palaa asiaan vaan urputtavat tällä palstalla C-papereilla.- Anonyymi
C-paperit on modernin tasa-arvoa kannattavan miehen valinta. Oletko joku feministi vai kommari kun kannatat orjatyötä? 1950-luku meni jo.
- Anonyymi
Itse en mitään hakemusta tehnyt vaan menin juttelemaan suoraan sivaripaikan pomolle. Varmaan aika samalla tavalla voi hakemuksen tehdä kuin mitä yipäätään työhakemuksia tehdään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1815600Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta413809Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom313178Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole503066Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1592858Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava312706Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten892693Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin732399Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt662028Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1741950