VEROYLEn pääuutislähetys

Sukunimi-SukunimiÄmmää Tampereelta..... parin mm siilitukkalesboa Turusta....Oli jopa mies Puumalasta 30 sec. Lappalaista heikeliä Tukholmasta.

YLEä ei näytä korona heikentävän ½ Miljardin verorahabudjetillaan.

On millä FEMINISTI mällää!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nimetön feministilesbo puolustamassa turkkilaista Saksassa,
Suvi Turtiainen nimi tuli viimein esiin.
Mistäköhän ihmeestä kaukomaiden nussijat rasismi johtuu? Onko työperäistä maassasyntymistä vai jopa koronakylttyyrin rikastumista?

Ja sitten perinteinen Trumpin herjaamispläjäys. Mutta Suomessahan on maailman sosiaalidemokraattisin YLE ½ miljardin verorahoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sukunimi-SukunimiÄmmää Tampereelta..... parin mm siilitukkalesboa Turusta....Oli jopa mies Puumalasta 30 sec. Lappalaista heikeliä Tukholmasta.

YLEä ei näytä korona heikentävän ½ Miljardin verorahabudjetillaan.

On millä FEMINISTI mällää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu