Poliiisi TARKENTAA: raiskaaja suomalainen

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/35313b44-cfd6-485f-b939-aef624be6a92

Poliisi tarkentaa epäillyn olevan suomalainen. Jäljille päästiin kotimaisten ja kansanvälisten vinkkien avulla.

Kyllä taas vituttaa poliisin toiminta.
2971
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Monta kertaa kerrottu ensimmäisena, lasten joukkoraiskaajat irakista?

Äänestä
  • Ei koskaan, yleensä vaihtoehtomedia kertonut asian vasta tuomioiden jälkeen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei koskaan, yleensä vaihtoehtomedia kertonut asian vasta tuomioiden jälkeen.

    Mikä aloittajaa tässä v-tutti?

    Äänestä

Onhan Husu Husseinillakin Suomen kansallisuus, mutta ei se miestä muuta kantasuomalaiseksi millään tavalla.

Oliko tämä Varsinais-Suomen raiskaaja siis kantasuomalainen, vai oliko hän Husun lailla kaksoiskansalaisuuden saanut afrikkalainen?

Äänestä

Eiköhän murha infossa kohta selvitetä epäillyn nimi

Äänestä

Siis suomen kansalainen?

Äänestä
  • Saanut kansalaisuuden.. Ja hokkus pokkus on "suomalainen".

    Äänestä

Suomen kansalaisuuden saanut kehitysmaalainen on uutisissa "suomalainen". Tämä kuuluu siihen "rasismin ehkäisyyn", joka sallii valehtelun.

Äänestä

Lasten suojeleminen pitäisi olla kaikkien ensimmäinen ja tärkein prioriteetti.

Kiitos öyhöttävien persujen poliisinkin täytyy kommentoida epäillyn etnistä taustaa heti ensimmäisenä.

Mikäänhän ei viittaa siihen, että Persuja kiinnostaisi lapsien suojeleminen. Kun raiskaaja on kantasuomalainen tekijä joko yritetään joko valehdella kuitenkin jotenkin mamuksi tai sitten juttu vaietaan.

Raiskatuilla lapsilla on persuille vain välinearvo. Jos tekijä on mamu iljettävällä rikoksella voidaan ratsastaa ja yrittää nostaa hiipuvaa kannatusta. Jos tekijä on kantasuomalainen, rikos on persuille yhdentekevä. Sitä ei voi hyödyntää.

Äänestä
  • Viherfasistit ja Persut muistuttavat kyllä tuossakin toisiaan. Vihreillehän samaan tapaan ympäristöllä on vain väline arvo. Ympäristöön liitetyillä mielikuvilla viherfasistit ratsastavat ja kalastelevat ääniä. Jos ympäristöä saastuttaa viherfasistien kaverit, niin sillä ei ole väliä. Vastustajien saastuttamisesta viherfasistit valehtelee, ettei viherfasistien oma saastuttamisen laajuus paljastuisi. Toimintatavat persuilla ja viherfasisteilla on samat, vetävät vain eri suuntiin. Ääriliikkeitä molemmat.

    Äänestä

Niin onko tämä yhtä kantasuomalainen kuin husulaiset? Vahvasti veikkaan että ei ole Matti vaan Mohammed.

Äänestä
  • Minä en veikkaa vaan tiedän sinun olevan väärässä.

    Persupropagandanne perustuu usein valehteluun,vaikka totuus olisi jo tiedossa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minä en veikkaa vaan tiedän sinun olevan väärässä.

    Persupropagandanne perustuu usein valehteluun,vaikka totuus olisi jo tiedossa.

    Perussuomalaisilal on totuus hallussansa. Kun perussuomalaiset asiasta jotain sanovat, on se aika lailal silloin myös viimeinen sana siinä asiassa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Perussuomalaisilal on totuus hallussansa. Kun perussuomalaiset asiasta jotain sanovat, on se aika lailal silloin myös viimeinen sana siinä asiassa.

    Miten poliisi määrittelee suomalaisen?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miten poliisi määrittelee suomalaisen?

    No omistaako suomen passin vai ei.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No omistaako suomen passin vai ei.

    Piirsin viikset vaimon pasiin ja käytän omaanni

    Äänestä

Jotta ihmiset ymmärtävät tekijän olevan aito kantasuomalainen, poliisin pitäisi tarkentaa että tekijä on kuudennen polven suomalainen.

Äänestä

Just näin.

Jos olis ollut ei kantasuomalainen, asiaa ei olisi kommentoitu. Miksiköhän aina näinpäin?

Äänestä

Eikö ole ihan v-tun sairasta käyttää raiskattuja lapsia poliittisina pelinappuloina.

Äänestä
  • Sairasta on kuinka eri lailla asioista kerrotaan.

    Äänestä

  • Sairaampaa on käyttää kantaväestön lapsia seksiorjina kuten esim. ruotsissa ja briteissä tehdään.

    Äänestä

Joskus on näkynyt muistaakseni kantasuomalainen-nimitystäkin tiedotteissa.
Tässä on nyt mielestäni kaksi vaihtoehtoa:
1) Kyse on Suomen kansalaisesta, jolla ei ole mitään tekemistä minkään suomalaisten heimon kanssa.
2) Kyse onkin kantasuomalaisesta. Kyllä tämä mahdollista on, vaikka profeetta Yammun seuraajat ovatkin tyypillisemmin tämän sortin rikollisia.

1-vaihtoehdossa poliisin tarkennus olisi hämäystä. Toisessa tapauksessa tarkoitettu etnisten spekulointien vähentämiseen.

Äänestä

Kantasuomalaisten rekisteriin pääsee vain jos henkilöllä on korkeintaan 1/16 osa perimästään muuta kuin Suomalais-Ugrilaista perimää.

1.) Joten jos tänne maahan tulee afrikaano, ja saa lapsia kantasuomalaisen kanssa, on lapsi perimältään 1/2 Suomalais-Ugrilainen.

2.) Jos tämä lapsi aikuisena hankkii taas kantasuomalaisen kanssa perillisiä, on niillä 1/4 osa vieraita, eli vääriä, ei-kantasuomalaisia geenejä perimässään.

3.) Vielä pitää tuon 2-kohdan henkilön lapsen ja hänen lastensa mennä naimisiin kantasuomalaisen kanssa. Silloin älämölö-afrikkalaisgeenien määrä on pudonnut 1/16 osaan.

Tällainen henkilö voidaan kirjata Kantasuomalaisten rekisteriin. Kantasuomalaisten rekisteriin kuuluvat ihmiset eivät joukkoraiskaa kavereidensa kanssa pikkulapsia, eivätkä he viiltele päitä irti puolisoiltaan.

Äänestä

Poliisit on vihervasemmiston sätkynukkeja, kaikki maalaisjärki on haihtunut ajat sitten taivaan tuuliin.

Äänestä
  • Mikä on kuitenkin pikku

    Äänestä

Jopa Aatamikin -12v. vankeutta- osottautui olevan turkkilainen muslimi. Siis se A.Suomenar x.

Äänestä

Olisiko 2015 tulleita joka saanut sulomen kansalaisuuden?

Äänestä
  • Vai olisiko Turussa perussuomalaisten ehdokkaana kunnallisvaaleissa ollut henkilö?

    Äänestä

Eli aina kun poliisi ei vahvista että kyseessä on suomalainen, niin tekijä on ulkomaalainen?

Miksi ihmeessä poliisi muuten nyt haluaa välttämättä vahvistaa tekijän olevan kerrankin suomalainen?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/35313b44-cfd6-485f-b939-aef624be6a92

Poliisi tarkentaa epäillyn olevan suomalainen. Jäljille päästiin kotimaisten ja kansanvälisten vinkkien avulla.

Kyllä taas vituttaa poliisin toiminta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu