Kuka tietää mikä se STM koronakyttä-sovellus on? Kuulin töissä että sellaidta tehdään 5 miljoonalla eurolla!! Onko sinne pakko antaa jotain tietojaan.ei kyllä herätä luottamusta
STM koronakyttä appsi - mitäs tämä nyt on!
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Koronakyttä????????
Se on nuorison uusi hitti äppi joka on saatava kaikkien treditietoisten kännyköihin.
Kuolen nauruun täällä😁
Se on Vaasassa kokeilussa
jotenkin Vaasan kokeilu on eri eli stm tekee omaa juttuaan joka kytketään valvontahommiin eli karanteeni päätöksiin jos on saanut taudin ja jää siitä kiinni
Eihän siihen ole pakko antaa omia tietoja, kun sitä ei ole pakko edes ladata. Itse en sitä ainakaan lataa enkä käytä, koska en luota tuollaiseen pikavauhtia tehtyyn sovellukseen. Luultavasti buginen ja täynnä aukkoja oleva roska, joten ei kiitos.
sairaalassa just puhuttiin että on taas yksi stm:n säälittävä yritys kun ei se tuota mitään hyötyä ainakaan terveydenhuollolle...sinänsä sitä tosiaan ährätään miljoonilla vaikka meidän IT sanoi että niitä olisi ilmaiseksi tarjolla (Google tekee tms)...erikoinen asia tämäkin kun stm nyt urakalla tekee mokia!