Suomi ei kuulu Eurooppaan

Indoeurooppalaiset ovat väkivaltaisia, toisinaan jopa murhanhimoisia ja tyhmiä, kuten koronakriisi on osoittanut. Me uralilaiset, yhdessä sukulaistemme mongolidien kanssa olemme aivan toista maata, emmekä siis kuulu mitenkään Eurooppaan, vaikka satumme asumaan sen laidalla, nimittäin pohjois-laidalla.

Jos asiaa ei usko vertaamalla ruotsalaista koronan "hoitoa" meikäläiseen, niin käyvät tosiasiat ilmi myös tuosta haastattelusta:

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomalaispoliisi-katsoi-videon-george-floydin-kuolettavasta-piinasta-poliisien-otteessa-nayttaa-silta-ettei-floyd-tee-nakyvaa-vastarintaa-ja-han-on-poliisikielella-hallinnassa/7836960#gs.7agsl6
2474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Tarkkispoika ei ole mikään ”me” kenellekään! Et ainakaan suomalaisille!

Äänestä

Avaus on pötyä.

Suomalaiset eivät ole uralilaisia, eivätkä mongolien sukua.

Kauempana emme voisi olla.

Olemme länsieurooppalaisia jo aikojen alusta. Uskonto,sivistys, yhteiskuntamuoto, kauppayhteydet,kaikki sitovat meidät Eurooppaan.

Halukkaat saavat tietenkin tuntea itsensä mongoleiksi ja muuttaa sinne asumaan.

Ruotsi hoitaa koronan omalla tavallaan.Se ei meille kuulu ,niin kuin ei minkään muunkaan maan.
USA:n poliisin työtavat eivät myöskään meille kuulu.

Äänestä
  • Suomi on vapaa uralilainen maa, jossa voidaan kritisoida ihan ketä vaan halutaan kritisoida. Meille kuuluvat kaikki maailman asiat, joista vain olemme kiinnostuneita, ja mehän olemme.

    Indoeurooppalaista puupäisyyttä onkin aina kritisoitava, sillä kunnon uralilainen ei itseään sellaiseen alenna.

    Äänestä

  • Haplotyyppitaso, autosomaalinen DNA ja genomi kertovat ihan samasta sekavasta sopasta kuin muidenkin eurooppalaisten kohdalla. Poromiehet ja romanit ovat pikkaisen eristäytyneet muita selvemmin omaksi porukaksi, mutta se ei kerro saamelaisten olevan jotain jääkauden miehien ja naisia jäänteitä pohjolassa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Haplotyyppitaso, autosomaalinen DNA ja genomi kertovat ihan samasta sekavasta sopasta kuin muidenkin eurooppalaisten kohdalla. Poromiehet ja romanit ovat pikkaisen eristäytyneet muita selvemmin omaksi porukaksi, mutta se ei kerro saamelaisten olevan jotain jääkauden miehien ja naisia jäänteitä pohjolassa.

    Eurooppalaiset ja te heidän anusaukkojensa pelkurimaiset nuolijat olette toki kaikki yhdessä sekavaa soppaa, kuten ovat kirjoituksennekin. Me uralilaiset olemme ihmisiä ja aiomme sellaisina pysyäkin sekaantumatta kaltaisiisi sekoihin.

    Äänestä

Suomalaiset ovat turaanilaisia aivan kuten virolaiset unkarilaiset ja.
Ruotsalaiset ovat indoeurooppalaisia kuten venäläiset ja saksalaiset.

Äänestä

Kai se "eurooppalaisuus" on mielentila, eikä rotu? Vapaaehtoinen yhteenliittymä ilman sotaa. Sotimalla niitä ennen perustettiin. Ja liittoumatkin sodalla kuorrutettu. Kuten Nato tai "Neuvostoliitto".

EU on erilainen. Kun kaksi ihmistä perustaa avioliiton, ei se mene kerrasta putkeen vaan joudutaan sovittamaan näkemyksiä ja joskus riidellään.

Samoin käy jos useat maat perustavat liiton. Mutta sivistys lopulta voittaa ja sota pidetään kaukana. Sota alkaa kun politiikka loppuu.

Suomalaiset soti toisiaan vastaan viimeksi 1918. Kun eivät onnistuneet sopimaan 8 tuntisesta työpäivästä ja maaorjien vapauttamisesta.

Ei ollut tarpeeksi sivistystä sopia.

Äänestä
  • ” Suomalaiset soti toisiaan vastaan viimeksi 1918. Kun eivät onnistuneet sopimaan 8 tuntisesta työpäivästä ja maaorjien vapauttamisesta.”

    Suomeen tuli 8 h työpäivä ajan kanssa! Maaorjia ei Suomessa ole koskaan ollut eikä torpparilaitos vastaa nimitystä. Sodan jälkeen saivat halukkaat torpparit lunastaa torppansa omikseen!

    Ei ollut tarpeeksi sivistystä sopia.

    Äänestä

  • Kyllä se sota kommuninmista, eli bolsevikien toimesta. Ei sillä ollut mitään osuutta mainitsemisiin asioihin.
    torpparin poika

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ” Suomalaiset soti toisiaan vastaan viimeksi 1918. Kun eivät onnistuneet sopimaan 8 tuntisesta työpäivästä ja maaorjien vapauttamisesta.”

    Suomeen tuli 8 h työpäivä ajan kanssa! Maaorjia ei Suomessa ole koskaan ollut eikä torpparilaitos vastaa nimitystä. Sodan jälkeen saivat halukkaat torpparit lunastaa torppansa omikseen!

    Ei ollut tarpeeksi sivistystä sopia.

    Et+siis+tunne+historiaasi?+Outo+juttu.+Lueppas+vaikka+Teemu+Keskisarjaa.+Ovat+vieläpä+hauskoja+kirjoja.Suomeen+ei+vuonna+1917+saatu+toimivaa+hallitusta.+Päättämätön+ja+lopulta+vähemmistöhallitus+ei+kyennyt+tarviattaviin+päätöksiin.+SDP+oli+lähes+50%+ääntenenemmistöinen+silloin.+Mutta+niin+laaja+väestö+oli+vaikeasti+pideltävissä+aisoissa.+Samoin+kuin+nyt+on+Persusuomalaiset+ääriliikeineen.+SDP+ei+(johto)+halunnut+ryhtyä+vallankumukseen,+mutta+ei+kyennyt+pitämään+maata+hallinnassa+kun+maaseuduilla+mellakoitiin.+Suomessa+ei+ollut+armeijaa+saati+poliisia+silloin.Jos+hallitus+olisi+kyennyt+edes+pieniin+myönnytyksiin+kohti+lyhyempää+työpäivää+tai+tehnyt+suunnitelman+torppareille+tulevaisuuteen,+olisi+sisällissota+estetty+ja+Suomi+olisi+päässyt+sivistyneiden+kansojen+joukkoon.Jos+et+omista+maata+ja+sinulle+voidaan+asettaa+yhä+enemmän+ehtoja+(maksuja+paroneille+ja+kirkkoherroille),+olet+kyllä+maaorja.

    Äänestä

Indoeurooppalaiset ovat väkivaltaisia, toisinaan jopa murhanhimoisia

Germaanit heistä pahimmat, väkivaltaisia ja murhanhimoisia aina.

Äänestä
  • Germaanit ovat selkeästi rauhoittuneet!

    Nyt sotahullut turaanit löytyy natsi-Venäjältä, jolla on suuri himo pitää vuosi vuodelta yhä mahtipontisia militaristisia paraateja!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Germaanit ovat selkeästi rauhoittuneet!

    Nyt sotahullut turaanit löytyy natsi-Venäjältä, jolla on suuri himo pitää vuosi vuodelta yhä mahtipontisia militaristisia paraateja!

    Venäläiset eivät ole turaaneja, vaan indoeurooppalaisia kuten ruotsalaiset ja saksalaiset.

    Äänestä

Ku Klux Klan valkoinen ylivalta, Trumpin ilmentää samaa linjaa kuin tämä lista: Hitler, Augusto Pinochet, jota Uusliberaalin isä Milton Friedman ihaili, Margaret Thatcher, Ronald Reagan, keinot on Pol Potilta. Punainen terrori muuttunut valkoiseksi terroriksi.
Vapaakauppa sopimus: Vapaakauppa ei sopimuksia tarvi, mutta sillä rahoittajat sitoo valtiot ikeen alle. Mitä on nyky isänmaallisuus , kun Suomi neitoa myydään kuin huoraa.
Muistakaamme Törniä, joka rintamien takana sai hyvää lihaa, naisia ja lapsia, käytti ennenkuin kylmeni. "Hitler lopetti tavisodan ja pelasti Suomen": Sanoi Paasikivi. Talvisota oli Erkon sota.

Äänestä
  • ”Vapaakauppa sopimus: Vapaakauppa ei sopimuksia tarvi, mutta sillä rahoittajat sitoo valtiot ikeen alle.”

    Ei vapaakauppasopimus liity mitenkään rahoittajiin! Riittää, kun joukko samanhenkisiä valtioita sopii keskinäisen sopimuksen, että keskinäisessä kaupassa ei peritä tullia laisinkaan tai vain vähän! Kauppa vilkastuu ja kaikki voittaa!

    ”Mitä on nyky isänmaallisuus , kun Suomi neitoa myydään kuin huoraa. ”

    Tiltu itse myisi vaikka isoäitinsä jalan!

    ”Muistakaamme Törniä, joka rintamien takana sai hyvää lihaa, naisia ja lapsia, käytti ennenkuin kylmeni”

    Onpa käsittämätön lause! Naismenestys lomilla riitti omasta käytöksestä eikä poikamies lapsia kaivannut!

    ” "Hitler lopetti tavisodan ja pelasti Suomen": Sanoi Paasikivi. ”

    Kyllä sen pelasti Stalinin pelko länsi-interventiosta!

    ”Talvisota oli Erkon sota.”

    Talvisotaan meidätjohti Stalinin vallanhimo!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ”Vapaakauppa sopimus: Vapaakauppa ei sopimuksia tarvi, mutta sillä rahoittajat sitoo valtiot ikeen alle.”

    Ei vapaakauppasopimus liity mitenkään rahoittajiin! Riittää, kun joukko samanhenkisiä valtioita sopii keskinäisen sopimuksen, että keskinäisessä kaupassa ei peritä tullia laisinkaan tai vain vähän! Kauppa vilkastuu ja kaikki voittaa!

    ”Mitä on nyky isänmaallisuus , kun Suomi neitoa myydään kuin huoraa. ”

    Tiltu itse myisi vaikka isoäitinsä jalan!

    ”Muistakaamme Törniä, joka rintamien takana sai hyvää lihaa, naisia ja lapsia, käytti ennenkuin kylmeni”

    Onpa käsittämätön lause! Naismenestys lomilla riitti omasta käytöksestä eikä poikamies lapsia kaivannut!

    ” "Hitler lopetti tavisodan ja pelasti Suomen": Sanoi Paasikivi. ”

    Kyllä sen pelasti Stalinin pelko länsi-interventiosta!

    ”Talvisota oli Erkon sota.”

    Talvisotaan meidätjohti Stalinin vallanhimo!

    "Talvisotaan meidätjohti Stalinin vallanhimo!"

    Vai niin. Olisit valinnut johtajasi paremmin, niin ei tarvitsisi trollata suomalaisella keskustelupalstalla tuollaisena idioottina.

    Äänestä

Osa porukasta triggeröityy ihan h*lvetisti jos joku mainitsee suomalaisten olevan aasialainen kansa. Jos se olisikin totta, niin mitä sitten? Se ei muuta sitä, mitä me nykyään ollaan ja mitä me ollaan saavutettu. Se on ainakin varma, että täysin länsieurooppalaisia me ei ainakaan geneettisesti olla, vaikka nykyinen Suomi valtiona täyttää kaikki länsimaan kriteerit.

Äänestä
  • Emme täytä kriteerejä kaikilta osin: tapatimme selvästi vähemmän ihmisiä COVID-19 tautiin kuin naapurimme Norjaa lukuunottamatta.

    Norjalaisten ja islantilaisten pitäisi olla oikein perigermaanisia viikinkejä, mutta he toimivat kuten aasialaiset ja tukahduttivat taudin.

    Tämä on toisaalta ymmärrettävää. Kartasta katsoen Skandinavia on suuri sieni, jonka jalan muodostavat Tanska ja Ruotsi. Lakki on Suomen ja Norjan kautta kiinni idässä, josta ensimmäinen asutus tälle alueella on tullutkin. Jalkaa pitkin taas ovat kiivenneet sotaisat eurooppalaiset, jotka ovat Ruotsin ja Tanskan alueilla vallitsevampina kuin muualla Skandinaviassa.

    Äänestä

  • Miksei niinkin, mutta kun tietää, että miksi moisia väitteitä arvon stallarit haluavat esittää...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksei niinkin, mutta kun tietää, että miksi moisia väitteitä arvon stallarit haluavat esittää...

    Stallarit kuvittelevat olevansa indoeurooppalaisia ruotsalaisten ja venäläisten tapaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Emme täytä kriteerejä kaikilta osin: tapatimme selvästi vähemmän ihmisiä COVID-19 tautiin kuin naapurimme Norjaa lukuunottamatta.

    Norjalaisten ja islantilaisten pitäisi olla oikein perigermaanisia viikinkejä, mutta he toimivat kuten aasialaiset ja tukahduttivat taudin.

    Tämä on toisaalta ymmärrettävää. Kartasta katsoen Skandinavia on suuri sieni, jonka jalan muodostavat Tanska ja Ruotsi. Lakki on Suomen ja Norjan kautta kiinni idässä, josta ensimmäinen asutus tälle alueella on tullutkin. Jalkaa pitkin taas ovat kiivenneet sotaisat eurooppalaiset, jotka ovat Ruotsin ja Tanskan alueilla vallitsevampina kuin muualla Skandinaviassa.

    Suomihan ei kuulu edes Skandinaviaan. Just ja just pohjoismaihin.

    Äänestä

  • Geenitutkimus osoittaa että olemme vanhaa eurooppalaista sukujuurta. Olen teettänyt itsestänikin joka kertoo ettei ole mitään itään viittaavaa vaikka DNA perusteella löytyy sukuani 62 maasta, mutta erittäin vähän Venäjältä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Geenitutkimus osoittaa että olemme vanhaa eurooppalaista sukujuurta. Olen teettänyt itsestänikin joka kertoo ettei ole mitään itään viittaavaa vaikka DNA perusteella löytyy sukuani 62 maasta, mutta erittäin vähän Venäjältä

    Niin, olet tänne loisimaan tullut mamu. Teihin liittyy aina riistäjän röyhkeys, jolla te pyritte omimaan kaiken, jopa kunnian asioista, jotka olette vain varastaneet. Vaikka sinun elämäsi on valhetta, ei se kansakunnan osalta sellaiseksi muutu.

    Äänestä

Sekopää on näköjään kaksikin avausta tehnyt, molemmat toki yhtä sekavia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Indoeurooppalaiset ovat väkivaltaisia, toisinaan jopa murhanhimoisia ja tyhmiä, kuten koronakriisi on osoittanut. Me uralilaiset, yhdessä sukulaistemme mongolidien kanssa olemme aivan toista maata, emmekä siis kuulu mitenkään Eurooppaan, vaikka satumme asumaan sen laidalla, nimittäin pohjois-laidalla.

Jos asiaa ei usko vertaamalla ruotsalaista koronan "hoitoa" meikäläiseen, niin käyvät tosiasiat ilmi myös tuosta haastattelusta:

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomalaispoliisi-katsoi-videon-george-floydin-kuolettavasta-piinasta-poliisien-otteessa-nayttaa-silta-ettei-floyd-tee-nakyvaa-vastarintaa-ja-han-on-poliisikielella-hallinnassa/7836960#gs.7agsl6

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu