Vasemmisto elää vihasta ja tämä vihan ja tyhmyyden huipentuma on nähtävissä nyt Yhdysvalloissa.
Äärivasemmistolaiset ryhmät saivat oivan tekosyyn alkaa riehumaan, ryöstelemään, hakkaamaan ja tappamaan. Vasemmistojohtoiset osavaltiot saavat nyt siis todella maistaa omaa lääkettään.
Tämä itsessään on jo huolestuttavaa, mutta vielä enemmän huolta aiheuttaa vasemmistomedian epätoivoiset yritykset kääntää tätä asiaa äärioikeiston syyksi. Äärivasemmistolaisten ryhmien, kuten väkivaltaisen BLM:n ja terroristijärjestö antifan liput ja logot ovat selvästi mellakoissa esillä. Silti tyhmin osa kansasta uskoo, että mukamas äärioikeistolaiset olisivat asialla. Tyhmyyden huipentumana nähdään tollot, jotka syyttävät kaikesta Trumpia. Sikäli ymmärrettävää, että jos aivot eivät kykene edes alkeelliseen ajatteluun niin helppoahan sitä on vain Trumppia syyttää kun sitten ei tarvitse asiaa sen enempää pohtia.
Mutta miten tämä tilanne on voinut tällaiseksi päästä? Onko tosiaan länsimaissa niin paljon idiootteja ja vihaisia väkivallan kannattajia, että näitä Yhdysvaltojen mellakoita oikein puolustetaan ja nähdään jotenkin hyvänä asiana?
Poliisit tappavat enemmän valkoihoisia kuin tummaihoisia vaan sillä ei näytä olevan merkitystä. Tapetun huumerikollisen elämä tuntuu vassareille olevan myös tärkeämpi kuin kaikkien mellakoissa kuolleiden elämät yhteensä.
Onko viha tosiaan saanut vallan länsimaissa?
Anonyymi
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vasemmisto tahtoo sotkea monia kulttuureja samaan maahan, tietäen että siitä ei seuraa kuin rasismia ja riitoja.
- Anonyymi
Te oikeistopölhöt osaatte kyllä totisesti kääntää asiat päälaelleen. Sori vaan, ei uskota.
- Anonyymi
Vihervassarit tosiaan tuntuvat olevan immuuneja totuudelle. Ilmankos teitä kutsutaankin hyödyllisiksi idiooteiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964784Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133922Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2083814Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1122229Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801346- 1321268
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1641260En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5211110- 531105