Fox News -kanavan toimittaja Tucker Carlson ampuu alas suvaitsevaiston valheellisen väittämän siitä, että mustat olisivat jonkinlaisen systemaattisen sorron ja lahtaamisen uhreja amerikkalaisessa nyky-yhteiskunnassa:
https://www.youtube.com/watch?v=1qwif8PF1EI
Kunpa Suomessakin olisi yhtä rehellisiä toimittajia ja medioita.
Vihdoinkin joku toimittaja uskaltaa puhua totta
7
76
Vastaukset
- Anonyymi
Olihan edellinen presidenttikin musta, joten miten sellainen olisi voinut olla mahdollista muka systemaattisen sorron yhteiskunnassa?
- Anonyymi
Totuus on se että Amerikan ne-e-k-erit ovat shtteessa noin 10-kertaisesti suurempia rikoksentekijöitä kuin valkoihoinen väestö.
Sama statistiikka pätee myös Suomessa. Raiskaukset ja huumeiden salakuljetuskauppa on afrikkalais ja islamilaisen rikollisväestön hallussa.
Poliisi on melko suojaton USA:ssa mustaihoisten tuliaseita vastaan. Pelkästään vuonna 2019 kuoli 89 poliisia pidätystä suoritettaessa, normaaleissa poliisitehtävissä. Näissä rikoksissa 70% oli mustaihoisten tekemiä.- Anonyymi
Onko se siis ne-e-k-reiden vika? Miksi amerikassa ei hoideta asioita niin, että ne-e-k-erit olisi tiiviimpi ja tasa-arvoisempi osa yhteiskuntaa, eikä yhteen pakkautunut ongelmapesäke? Miksi vähemmistö on sielläkin valkoisen ylivallan ahdistamana? Eihän se ihme ole, että tämä vähemmistö suhtautuu vihamielisesti viholliseensa.
- Anonyymi
Miksi arvostelet pekästään USA:ta? Kerro malliksi, missä Euroopan tai muun maailman valtiossa mustat ja islamilaiset maahanmuuttajat on kyetty integroimaan niin hienosti, että heidän rikollisuutensa on samalla tasolla kuin valkoistenkin?
Eihän tuohon kysymykseen kukaan tiedä vastausta, eikä ratkaisua. Mustaihoiset ovat luontojaan alkukantaisempaa ja aggressiivisempaa väkeä kuin valkoihoiset.
Suomikaan ei osaa integroida noita mamuja.
- Anonyymi
On ihan eri asia olla poliisi tuolla kuin suomessa, vaikka täälläkin on meno mennyt huonompaan suuntaan joka aikalailla. Jenkkilässä on paljon paikkoja missä poliisi on usein hengenvaarassa ellei toimi niin että oma henki ei vaarannu.
Miksi poliisi ei totella, ei ole paljon vaadittu että pysähtyy kun poliisi pyytää, tai olla liikkumatta, noudattaa käskyjä. Moni niistä poliisin luotiin kuolleista on tasan näitä sekopäitä joille ei puhe mene perille, pitää vääntää ja vääntää vaan vastaan tai tehdä jotain käsittämättömiä liikkeitä joihin poliisi voi reakoida muutoin kuin kovin ottein.
Mutta en minäkään nyt täysin ymmärrä miksi tätä viimesintä kuolemaan johtaeessa tilanteessa pidätettyä piti pitää maassa sillä tavoin, ehkä poliisi ei tajunnut mitä oli tapahtumassa, en usko tahallisuuteen missään nimessä koska ei nyt kukaan tuollalailla tapa toista kaikkien nähden.- Anonyymi
Niin, ei tästä ole kuin muutama vuosi, kun Sipoon murhaaja laski Helsingin Kasarmikadulla rynnäkkökiväärillä lippaallisen asuntonsa oven läpi poliisien tullessa häntä pidättämään. Poliisi avasi oven myöhemmin moottorisahalla. Ampuja löytyi asunnosta kuolleena, kuten jokusen viikkoa sitten oveensa pommi ansan virittänyt Espoon Mäkkylässäkin. Tällaisissa tilanteissa niin USA:ssa, kuin Suomessakin jokainen poliisi lähtee mieluummin linnaan ristikoiden taakse, kuin hautaan.
Suomessa hautaan on itsenäisyyden aikana laskettu yli 130 poliisissa, USA:ssa tuhansia.
- Anonyymi
Minä kommunisti en usko.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6748161Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672392Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2342380- 1471924
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi301515Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1201307Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511263Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.821059Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65870Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7840