Uutta (vanhaa) uutista pukkaa

Mustan lenkkeilijän ampuminen: ”Häntä jahdattiin, kunnes ei pystynyt enää juoksemaan”

Oikeuden istunnossa tuli lisäksi ilmi, että Arberyn ampunut mies haukkui uhriaan heti veriteon jälkeen rasistisesti.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006531600.html
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Amerikka on ihmeellinen maa:
"Alun perin Arberyn ampunut mies ja hänen isänsä olivat kertoneet tapahtumien olleen itsepuolustusta. ... he olivat luulleet Arberyn olevan epäilty murtovaras, joka pakenee rikospaikalta. Hän kertoi, että he ottivat poikansa kanssa aseet mukaan ja lähtivät Arberyn perään."

Miten se että kaksi miestä lähtee aseen kanssa jahtaamaan jotakuta (oikean saati täysin väärän rikosepäilyn takia) voisi olla "itsepuolustusta"?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mustan lenkkeilijän ampuminen: ”Häntä jahdattiin, kunnes ei pystynyt enää juoksemaan”

Oikeuden istunnossa tuli lisäksi ilmi, että Arberyn ampunut mies haukkui uhriaan heti veriteon jälkeen rasistisesti.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006531600.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu