2025 alkaa nousukausi

Ennen vuotta 2025 tapahtuu poikkeuksellisia asioita, joita tulevat sukupolvet tulevat ihmettelemään.
Globaali nousukausi jatkuu vuoteen 2045 saakka, mikä on poikkeuksellista koko modernin maailman taloushistoriassa.
1879
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ennustettu ilmaston jäähtyminen alkaa ja se lisää toimeliaisuutta pohjoisella pallnpuoliskolla. Aikaisemmin pikkujääkausi merkitsi köyhyyttä ja nälkäkuolemia, nyt nousukautta.

Äänestä
  • Voin olla väärässä, nousukausi saattaa alkaa jo 2021. Kaikki globaalit indikaattorit puhuvat sen puolesta.

    Äänestä

velkaantuminen laskee € niin alas, ettei Eurooppaan kannata tuoda edes halpaa Chileläistä viiniä

Äänestä
  • Kuka haluaa tuoda pilalle käynyttä mehua valtameren takaa vielä?

    terveiset Koskenkorvalta!

    Äänestä

Ootte va r maan aika rikkaita kun osaatte ennustaa talouselää noin ta t kkaan.

Kukaan ei koskan tiedä mi j in mennään.

Kun. Salkunhaltijat kehottaa ostamaan k annattaa jo myydä

Äänestä

Nousukausi alkaa 2025? Onko Suomen velat silloin maksettu vai miten muuten?

Äänestä
  • Globaali nousukausi heijastuu Suomeen pienellä viiveellä.

    Äänestä

"Suomeen peräti 1,8 miljoonaa maahanmuuttajaa vuoteen 2020 mennessä".

https://www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s

Vuonna 2010 työikäisten määrä vähenee lähes 10 000 hengellä. Syvimmillään pudotus on vuonna 2013, jolloin maasta katoaa lähes 25 000 työikäistä. Sama kehitys jatkuu Tilastokeskuksen ennusteen mukaan vuoteen 2033 asti.

Jotta vanhushuoltosuhde pysyisi nykyisellään, pitäisi Suomeen muuttaa vuosittain noin 140 000 työikäistä ihmistä. Vuoteen 2020 mennessä työikäisiä maahanmuuttajia pitäisi olla 1,8 miljoonaa.

Äänestä
  • Tyttäreni osaa englanninkieltä jo auttavasti. Menee eskariin vuoden kuluttua.
    Suomenkieli on kuoleva kieli.

    Äänestä

Meinaako joku tohelo uudelleen filmatisoida Nousukausi elokuvan? Niin merkittävä tapaus ja elokuvasäätiöhän tukee näitä kertalleen jo tehtyjen elokuvien uudelleen filmatisointeja. Jösses.

Äänestä

Ota huomioon myös Koronan aiheuttamat muutokset. Sen johdosta voi vain todeta että mitään uutta muutoskautta ei Suomeen tule ainakaan ennen 2030. Ja miksi pitäisi tulla? Lepakotkin karttavat Suomea taudin ja vitsausten pelossa ja lentävät mieluummin vaikka Ruotsiin talvehtimispaikoiltaan



hahaha 01
hahaha 02
hahaha 03
hahaha 04
hahaha 05
hahaha 06
hahaha 07
hahaha 08
hahaha 09
hahaha 10

Äänestä
  • Tarkastelet tulevaisuuttasi väärästä perspektiivistä.

    Äänestä

Mitä+jos+kolmas+maailmansota+alkaa+jo+ensivuonna+mites+sitten+käy+nousukauden+kun+80%+ihmisistä+on+kuollut?+Kyllä+kummasti+jaksetaan+uskoa+että+maailman+historia+jatkuu+vielä+jonnekin+2030-luvulle+kun+luontokin+kuolee+jo+ennen+sitä+vaikka+mitään+sotaa+ei+edes+tulisi.

Äänestä
  • Sisäpiirin ensikäden tietoa: ei ala.

    Äänestä

  • temppuilija kirjoitti:

    Sisäpiirin ensikäden tietoa: ei ala.

    Provosoituna tai tarvittaessa ylitsevuotava voima on käytettävissä edelleen. Sitä ei pidä unohtaa.
    https://youtu.be/sNwPCrFKXBk

    Äänestä

Olemme eläneet jo monta vuotta globaalia nousukautta, joka alkoi 2008.

Äänestä

Ja sitten heräsit todellisuuteen.

Globaali nousukausi oli kauan ympäri maailmaa jo ennen koronaa. Me ei vaan täällä eu euroopassa sitä oikein huomattu ja ehkäpä vähiten euro suomessa. Suomen osalta mikään ei ihmeemmin muutu vaikka jotain tuolloin alkaisikin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ennen vuotta 2025 tapahtuu poikkeuksellisia asioita, joita tulevat sukupolvet tulevat ihmettelemään.
Globaali nousukausi jatkuu vuoteen 2045 saakka, mikä on poikkeuksellista koko modernin maailman taloushistoriassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu