IL: Antti Rinne väisti kysymyksen Katri Kulmunin

Anonyymi

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rinteellähän on ne omat juttunsa!

    • Anonyymi

      Salamavauhtia edenneen Kulmunin lokakampanjan alkuunpanijasta on kaksi pääepäiltyä. Rinne ja hänen tukijoukkonsa Marinin johdolla on niistä ensimmäinen ja todennäköisin, koska heillä on takuuvarmasti hampaankolot täynnä Rinteen viimesyksyisen eron takia, jossa Keskustalla ja Kulmunilla oli ratkaiseva rooli.

      Toinen, hivenen kauempaa haettu, mutta silti täysin mahdollinen salaliittoteoria nimeää sylttytehtaaksi kepun oikeistosiiven, joka haluaa pehmoisen Kulmunin tilalle kovaksikeitetyn Saarikon. Sipilähän mentoroi häntä seuraajakseen koko puheenjohtajakautensa ajan, mutta Annika sattui sitten pamahtamaan paksuksi juuri sillä hetkellä, kun saappaat olisi pitänyt täyttää. Tämä avasi tien Kulmunille, jota kukaan ei sitä ennen ollut kaavaillut Kepun Pj:ksi.

      Harmi vain, että perinteinen media ei kykene keskustelemaan ollenkaan tästä tämän jupakan ehkä olennaisimmasta kysymyksestä, vaan he keskittyvät täysin epäolennaiseen lässytykseen jostain täysin absurdista aiheesta, kuten onko ministerillä oikeus ottaa vastaan viestintäkoulutusta vai olisiko hänen pakko keksiä kaikki asiat aina omasta päästään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4754
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      207
      3800
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      101
      2205
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1248
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1226
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1095
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      477
      1022
    Aihe