Kestävin ISO diesel? 5.9 litraa minimi koko.

Anonyymi

Vain jenkit nyt kyseessä ja pakettiauto pickup luokan laitteet.
Ford 6 l v8 on löysä ja ohjelmassa diesel brothers kausi 2 osa 5 se myös kerrotaan. Uudempi 6.4 ja 6.7 on parempia ja vanhempiin on korjaussarja olemassa. Entä 5.9 dodge se mekaaninen ja 6.7 sähkö hörpäke? 5.9 pidetään pitkäikäisimpänä ja ylläty yllätys manuaalivaihteet on parhaita,miksi? Fordin 7.3 on kaiketi hyvä mutta mitä siinäkin on muutettu ja mikä on se valmis moottori?
Chevyn 6.2 ei ole kestävin eikä 6.5 turbolla tai ilman 6.6 duramax?
Takavetoiset autot on karmeita ja kiinnijääviä eli 4x4 on ainoa oikea auto. Jotku puolustelee takavetoa mutta semmoinen hemmo ei liiku kuin sileällä asfaltilla eikä omaa ihmisen liikkumis tarpeita tarpeeksi kuin sen oman napansa. Itse en pärjää takavedolla kuin kesä asfaltilla ja jo pian ratti kääntyy semmoiseen paikkaan jossa vain 4x4 pärjää. Mutta se parhain diesel usa mallia jonka voi vaikka muuttaa ikiliikkujaksi. Ilmastointi,vakionopeussäädin on pakollisia.

8

465

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyselyikäisen tekemän loituksen pointti?

    • Anonyymi

      Ajotaidoissasi on kehittämisen varaa, jos et etuvedolla pärjää Suomen olosuhteissa.

    • Anonyymi

      MOI!

      ..ihan netissä tuollä/tässä näennäistodellisuudessa sepostavat mitä sattuu..
      samoin pitää muistaa jotta ulkomaisissa tositvltä tuntuvat ohjelmat on käsikirjoitettuja ja niihin pitää löytää Hou´kutus momentti

      Mainitsemasi suurien pickupien moottorit ovat hyvin kestäviä ja tehokkaita siis Fordin ja Chervoletin motit, noilla autoilla mennään moottoritielläkin muiden nykyautojen vauhtiin, ennen avolavat jäi hlöautoille. Moottoria voi myöskin käyttää väärin, jolloin sen saa rikki, "huoletonta ajoa, vähällä pidolla"

      Joukossa mainitse Dodge RAMin, siinä on Cumminsin moottori. Cummins valmistaa myöskin työkoneiden ja laivojen moottoreita, jos sen hankinta päätöksen tekee moottorin perusteella, niin pitää taipua vanhempaan siihen -94-02 RAMiin..

      Dodge Ramin tuota mallia liikkuu sen verran paljon, jotta voisi kuvitella siihen löytyvän osiakin Suomesta.

    • Anonyymi

      ...lisätään edelliseen sen verran jotta aloittajan luettelemilla letukan moottoreilla on tuttava piirissäni ajeltu helpostikin puolimiljoonaa kilometriä..

      vaihdelaatikko on makuasia... mutta määräaikaishuollot pitää muista..

      • Anonyymi

        Yleensä noissa nokkaremotti tulee alle 400 tkm .n


    • Anonyymi

      ..voortit ei ole niin tuttuja... amer p-u siis, mutta liikutaan niilläkin..
      jälkikirjoitus kahteen aiempaan

    • Anonyymi

      ...ja jos tosiaan aloittaja tarvitsee Oikeasti Etenevän Nelivedon
      niin katsoppa joutupista
      Eaton truetrac
      torsen differential
      ja muitakin peränlukkoja jälkiasennukseen..
      on ihan hydraulisesti tai sähköisesti lukittavia jolloin akseli on "yhtä rautaa"..
      niin pääsee joltasestikin..
      II jälkikirjoitus edellisiin

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2234
    2. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      922
    3. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      904
    4. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      24
      889
    5. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      863
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      51
      831
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      118
      819
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      9
      753
    9. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      733
    Aihe