Vain jenkit nyt kyseessä ja pakettiauto pickup luokan laitteet.
Ford 6 l v8 on löysä ja ohjelmassa diesel brothers kausi 2 osa 5 se myös kerrotaan. Uudempi 6.4 ja 6.7 on parempia ja vanhempiin on korjaussarja olemassa. Entä 5.9 dodge se mekaaninen ja 6.7 sähkö hörpäke? 5.9 pidetään pitkäikäisimpänä ja ylläty yllätys manuaalivaihteet on parhaita,miksi? Fordin 7.3 on kaiketi hyvä mutta mitä siinäkin on muutettu ja mikä on se valmis moottori?
Chevyn 6.2 ei ole kestävin eikä 6.5 turbolla tai ilman 6.6 duramax?
Takavetoiset autot on karmeita ja kiinnijääviä eli 4x4 on ainoa oikea auto. Jotku puolustelee takavetoa mutta semmoinen hemmo ei liiku kuin sileällä asfaltilla eikä omaa ihmisen liikkumis tarpeita tarpeeksi kuin sen oman napansa. Itse en pärjää takavedolla kuin kesä asfaltilla ja jo pian ratti kääntyy semmoiseen paikkaan jossa vain 4x4 pärjää. Mutta se parhain diesel usa mallia jonka voi vaikka muuttaa ikiliikkujaksi. Ilmastointi,vakionopeussäädin on pakollisia.
Kestävin ISO diesel? 5.9 litraa minimi koko.
8
589
Vastaukset 8
- Anonyymi
Kyselyikäisen tekemän loituksen pointti?
- Anonyymi
Ajotaidoissasi on kehittämisen varaa, jos et etuvedolla pärjää Suomen olosuhteissa.
- Anonyymi
MOI!
..ihan netissä tuollä/tässä näennäistodellisuudessa sepostavat mitä sattuu..
samoin pitää muistaa jotta ulkomaisissa tositvltä tuntuvat ohjelmat on käsikirjoitettuja ja niihin pitää löytää Hou´kutus momentti
Mainitsemasi suurien pickupien moottorit ovat hyvin kestäviä ja tehokkaita siis Fordin ja Chervoletin motit, noilla autoilla mennään moottoritielläkin muiden nykyautojen vauhtiin, ennen avolavat jäi hlöautoille. Moottoria voi myöskin käyttää väärin, jolloin sen saa rikki, "huoletonta ajoa, vähällä pidolla"
Joukossa mainitse Dodge RAMin, siinä on Cumminsin moottori. Cummins valmistaa myöskin työkoneiden ja laivojen moottoreita, jos sen hankinta päätöksen tekee moottorin perusteella, niin pitää taipua vanhempaan siihen -94-02 RAMiin..
Dodge Ramin tuota mallia liikkuu sen verran paljon, jotta voisi kuvitella siihen löytyvän osiakin Suomesta. - Anonyymi
...lisätään edelliseen sen verran jotta aloittajan luettelemilla letukan moottoreilla on tuttava piirissäni ajeltu helpostikin puolimiljoonaa kilometriä..
vaihdelaatikko on makuasia... mutta määräaikaishuollot pitää muista..- Anonyymi
Yleensä noissa nokkaremotti tulee alle 400 tkm .n
- Anonyymi
..voortit ei ole niin tuttuja... amer p-u siis, mutta liikutaan niilläkin..
jälkikirjoitus kahteen aiempaan - Anonyymi
...ja jos tosiaan aloittaja tarvitsee Oikeasti Etenevän Nelivedon
niin katsoppa joutupista
Eaton truetrac
torsen differential
ja muitakin peränlukkoja jälkiasennukseen..
on ihan hydraulisesti tai sähköisesti lukittavia jolloin akseli on "yhtä rautaa"..
niin pääsee joltasestikin..
II jälkikirjoitus edellisiin - Anonyymi
Duramaxitko näin taikinaa? https://www.youtube.com/shorts/qXC0wXz8BqA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1771972Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1581402Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2231020- 71907
- 58878
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus70800- 47793
- 93767
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200687Martinan alamäki jatkuu
Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”151656