Näen sieluni silmin

Anonyymi

kuinka Suomen kadut täyttyvät mellakoista, roviot palaa, ihmiset asuvat pahvilaatikoissa, näyteikkunat on vaneroitu umpeen, kansa kulkee ryysyissä, työttömyys on 40 %, kaduilla kulkee romu autoja, raiskaustilastot ovat tapissa.
Samaan aikaan poliitikot jauhavat sitä iänikuista mantraa "jos haluamme säilyttää hyvinvointi yhteiskunnan niin,,,,

Tuota hyvinvointi yhteiskunnan käsitettä emme ilmeisesti tule koskaan menettämään.

8

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun tämän päivän Suomea verrataan 1980 luvun Suomeen niin tämä maa on jo aivan rappiolla. Syitä ei tarvitse kauan pähkäillä.

      • Anonyymi

        unohdit sanoa, että sehän on tietenkin "päättäjien vika", että korona epidemia tässä vaikuttanut . . .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        unohdit sanoa, että sehän on tietenkin "päättäjien vika", että korona epidemia tässä vaikuttanut . . .

        No päättäjien vika tietysti. Kenenkäs muun? Ei ne ongelmat mistään taivaalta tipu.


    • Anonyymi

      Juuri tämän tähden rasismia ja fasismia on vastustettava, ettei näin kävisi.

      Perussuomalaiset on pidettävä kurissa, etteivät he riko kauppojen ikkunoita ja raiskaa maahanmuuttaja neitosia. Heillä ei ole varaa uusimpiin autoihin nytkään, tuskin sitten tulevaisuudessakaan. Onhan heillä sentään päällä vaatteet, mutta ryysyläisiä nämä peräkammarin pojat ovat kun vertaa heitä ahkeriin ja työtätekeviin maahanmuuttajiin.

      Kun suurin osa perussuomalaisten kelarahoista menee kaljaan ja kiljuun, ei heillä ole varaa parempiin vaatteisiin, eikä sitten kunnollisiin autoihinkaan.

      • Anonyymi

        Onko sinun sairaudellesi annettu jo diagnoosi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko sinun sairaudellesi annettu jo diagnoosi?

        On. Delirium tremens. Eli ihan yleinen flunssanmuoto.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko sinun sairaudellesi annettu jo diagnoosi?

        Persujen valelääkäri on diagnosoinut sairauden. No annappa kuulua sitten persulääkäri Laihon diagnoosi.


    • Anonyymi

      On teillä PVL:n natseilla sitten pöljät harhat. Miten psykologi on ehdottanut sinua käsittelemään väkivaltaisia persuharhojasi ?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      124
      5211
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      30
      3688
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2460
    4. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1594
    5. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1588
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1560
    7. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      23
      1481
    8. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      31
      1411
    9. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1312
    10. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      29
      1293
    Aihe