Iso litium akku toisi mahdollisuuden käyttää ilmastointia ja sähkölaitteita ja lämmitystä paremmin.
Ladattava hybrid pakettiauto jossa bensakone tai diesel.
Sähköpakusta / kunnon ladattavasta saisi hyvä retkeily/matkailuauton
1
71
Vastaukset
- Anonyymi
Vaikuttaa e-auton aivopesullinen lobbaus uppoavan kansaan, vaikka kyse on valmistuksen ja elinkaarensa ympäristövaikutuksiltaan kaikkea muuta kuin ekologinen vaihtoehto sen nykymuodossan.
Sitten ihan käytännön tasolla. Mitä mieltä on hankkia ylihintaista e-autoa, joka lisäksi riskeeraa vanheta käsiin teknologian kehittyessä. Kuka haluaa ostaa vanhentuneen tekniikan käytettyä e-autoa.
Radikaalisti edullisemmin saa vastaavan nykydieselinä, jonka päästöt ovat kokonaisuudessaan jo suhteellisen siedettävät ja jolla ei tule vastaan päänsärkyä toimintamatkasta ja latauksista. Kaiken lisäksi avauksessa puhutaan autosta matkailuun, ei nurkka-ajoon.
Hybrideissä puolestaan yhddistyy e-auton ja polttarin ekologiset huonot puolet samassa paketissa.
***
"Citroën jatkaa pitkiä perinteitään tila-autojen valmistajana tuomalla täyssähköisen version SpaceTourer-mallistoon."
"Täyssähköinen ë-SpaceTourer on signeerattu takaluukun ë-logolla. ë-SpaceTourerista tulee tarjolle kolme korivaihtoehtoa: XS 4,60 metriä, M 4,95 metriä ja XL 5,30 metriä. Kuskin lisäksi istumapaikkoja on jopa kahdeksalle."
- https://www.is.fi/autot/art-2000006542645.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan2014224- 2443374
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus12831En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.792295Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va851963Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391609- 1381270
- 151228
- 481208
- 991131