Uni viime yönä

Anonyymi

Unessa maat olivat riidoissa, EU vastaan jäsenvaltiot, hallitukset vastaan kansa.
Oli sekasorto, ja jako oli kuin tytöt vastaan pojat.
Kaikki auktoriteetti ja valta oli hajoamassa, kansat olivat vihaisia.
EI ollut voimaa, ei ollut johtajuutta.
Ja samassa meteoriitti iski maahan ja pyyhki kaiken pois.
Kaikki valta loppui siihen, kaikki olivat paikoillaan, eikä kukaan tiennyt mihin mennä, mitä tehdä.
Ihmiset itkivät, he olivat menettäneet kaiken työnsä, sopimuksensa, yrityksensä, kaiken, minkä olivat tulevaisuuden varalle rakentaneet.

Loppua en kerro.

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No nyt vasta alkoikin jännittää ku et kerro...

    • Anonyymi

      Sellaista kaikkea laidasta laitaan nyt ihmismielissä liikkuu ympäri maailmankin. Tulevat tapahtumat tarkalleen tietää yksin Herra. Hän kuulee seuraajiensa rukoukset ja vastaa ajallaan ja tavallaan.

    • Anonyymi

      Ajallaan toteutuu Raamatun profetia, muinaisen Rooman vallan alueelle muodostuu 10 valtioliitto, äärimmäisenä lännessä Britannia on alkusoittoa.

      • Anonyymi

        Kymmenen on täyden vallan luku, eikä suinkaan välttämättä oikea lukumäärä. Lue Raamattua ja hae haku kymmenen, niin huomaat itsekin, missä lukua kymmenen käytetään. Se on mm. käskyjen luku ja monen muun tärkeän asian luku.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kymmenen on täyden vallan luku, eikä suinkaan välttämättä oikea lukumäärä. Lue Raamattua ja hae haku kymmenen, niin huomaat itsekin, missä lukua kymmenen käytetään. Se on mm. käskyjen luku ja monen muun tärkeän asian luku.

        Dan 7:7 neljäs peto on Rooman maailmanvalta, josta muodostuu mahdollisesti osittain jo seurakunnan aikana 10 valtioliitto; 23-24. Josta myös Ilm 12 seitsemän päätä kuvaa Israelia sortaneita valtakuntia vuorossa 7:s, ja 17:12 jossa on kymmenen kuningasta.

        Dan 2 suuren kuvapatsaan 10 varvasta, noiden kuninkaiden päivinä on taivaan Jumala pystyttävä valtakunnan joka ei horju.


    • Anonyymi

      Pelätty uni kertoi että Amerikkaan tulee täysi kaaos, jossa islamistit ja Antifa soluttautuvat mielenosoittajiin ja syyllistyvät teloituksiin. Tämän jälkeen presidentti määrää ampumaan kuolettavasti mellakoijia.

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siis linkissä https://z3news.com/w/america-is-going-to-descend-into-utter-chaos-after-this-funeral/

        D Wilkerson kirjoitti kuuluisan NÄKY-profetian jo vuonna 1974 pienen kirjan muodossa. Sen ilmoitus tulevaisuuden tapahtumista on tänä 46 vuoden aikana pitänyt hyvin paikkansa. Vuonna 2009 eli 2 v ennen kuolemaansa hän sai profetian , joka tässä linkissä.


        https://ajankohtainen.wordpress.com/
        David Wilkersonin kiireellinen viesti

        ..................."Koen voimakasta Pyhän Hengen kehotusta lähettää kiireellisen viestin postituslistallemme sekä ystäville ja seurakuntien johtajille, joita olemme tavanneet ympäri maailmaa.

        Järkyttävä katastrofi on tapahtumaisillaan. Se tulee olemaan niin pelottava, että sen tähden kaikki, jopa kaikkein hurskaimmat keskuudessamme, tulevat vapisemaan".

        Seuraava myös mielenkiintoinen tälle ajalle
        https://samueltuominen.com/
        David Wilkerson on jo useamman vuosikymmenen ajan varoittanut talouden romahtamisesta. Vuonna 1974 ilmestyi Wilkersonilta kirja nimeltä Näky, joka ennustaa maailmantalouden romahdusta. Kirjasta on ilmestynyt vuonna 1998 ”päivitetty laitos” nimeltään Taloudellisen tuhon jyrkänteellä – viimeinen varoitus. Aasiasta alkavasta globaaliksi muotoutuvasta talouskaaoksesta. Se olisi osa prosessia, jossa päämääränä on pedonmerkkijärjestelmän läpiajo. Wilkerson tähdentää Näky-kirjassaan näkyään seuraavasti: ”Oikeastaan en näe tulevan mitään varsinaista lamakautta, vaan niin laajamittaisen taloudellisen taantuman, että se vaikuttaa lähes jokaisen palkansaajan elämäntyyliin niin Amerikassa kuin muuallakin maailmassa”. Jossakin maapallolla yksi valtio menee konkurssiin. Seurauksena Amerikassa alkaneesta katastrofikurssista. Kun uutinen tästä julkistetaan, amerikkalaisilla on tasan kaksi viikkoa aikaa nostaa rahansa pankeista.

        Amerikka selviää kriisistä, Jumala sallii uuden alkamisen mahdollisuuden, mutta … elämä Amerikan mantereella ei koskaan, ei milloinkaan enää palaa entiseksi. Materialismin ja hyvinvoinnin aika on peruuttamattomasti ohitse. Vain Jumalaan ankkuroituneet löytävät toivoa. Nyt, ennen mainittua yhden valtion konkurssia, Jumala ilmoittaa: Järjestäkää elämänne arvot! Luopukaa materialistisista epäjumalistanne. Etsikää pyhyydessä Jumalan kasvoja! Jumala on valmis olemaan tulimuuri niitten omiensa ympärillä, jotka elävät liitossa Hänen kanssansa. Ahdingossa Jumala on ilmaiseva kirkkautensa vertaansa vailla olevalla voimalla. Odotettavissa on herätyksen aika: seurakunnan luku kootaan täydeksi ja Herra Jeesus tulee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      20
      18584
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      57
      5498
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      5117
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      33
      5017
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      38
      4851
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      77
      4739
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      4303
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      43
      3967
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      40
      3234
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2939
    Aihe