Toki ymmärtää periaatteessa jos on vasta syytetty, mutta harvoin viattomia syytetään. Noin kovista.
Mutta, sitten, kun tuomio tulee, pitäisi ottaa Aasiasta mallia että poliisipomot poseeraa mulkkumurhajan kanssa ja pakottaa sen näyttämään saatanan esikartanoissa muhineen arvottoman naamansa!!!
Mutta, sitten, kun tuomio tulee, pitäisi ottaa Aasiasta mallia että poliisipomot poseeraa mulkkumurhajan kanssa ja pakottaa sen näyttämään saatanan esikartanoissa muhineen arvottoman naamansa!!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Syytetty ei ole syyllinen ennenkuin tuomio tullut lainvoimaiseksi joten sitä ennen olisi kyseessä kunnianloukkaus tai yksityisyyttä loukkaavan tiedon levittäminen.
Näitä oikeusmurhatapauksia on kansantuomioistuimet aiheuttaneet ennenkin. On siis syytetty jotakuta raiskauksesta tai lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja sitten on mennyt duunipaikka alta, tullut avioero, otettu lapset pois ja sukulaiset & ystävät hyljänneet. Se että loppupeleissä selvisi henkilön olleen syytön on pikku-uutinen jota ei julkaista ja joka ei enää korjaa tapahtunutta vahinkoa. Kaikki tietää että oli se sittenkin syyllinen.
Tietojen julkaiseminen ennen aikojaan ei siis ole hyvä ajatus.
Suurimmassa osassa maailmaa julkistetaan ja lue nyt avaus kokonaan Haloo!
Naamioituminen johtuu siitä ettei lehtikuvaajilla ole mitään kläytöstapoja. Luulevat että kamera antaa oikeuden huonoon käytökseen. Kyllä niillä kameroilla saisi hyvä kuvia hieman kauempaakin.