Pastorilla videoissa epäjumalallinen kasetti

Anonyymi

Eräänä iltana olin kutsuttuna illanvietossa erään tutun pastorin luona. Tunnelma oli harras ja raitishenkinen kun joimme Saludoa, lauloimme ylistyslauluja ja keskustelimme Jeesuksesta.

Pastori oli kohottamassa huulilleen santsikuppia höyryävän herkullista Saludoa kun säikähti läpivedon heilauttamaa verhoa kiljaisten "hui saatana". Ilmeisesti pastori luuli vihollisen hyökkäävän verhon takaa hiilihangon kanssa kimppuumme. Onneksi näin ei kuitenkaan ollut, mutta ikäväksemme totesimme pastorin vaaleille housuille roiskuneen jonkun verran kahvia jonka tulkitsimme sielunvihollisen työksi. Kun tahrat eivät poistuneet väkevän rukoilun ja ylistyslaulun voimalla oli pastori pakotettu poistumaan olohuoneesta vaatehuoneeseen puhtaiden housujen hakuun.

Pastori kytki päälle televisiovastaanottimen ja pian kuvaputkella jo näkyikin TV7:n kristillistä ohjelmaa. Pastori toivoi minun viihtyvän ohjelman parissa sen aikaan kun hän laittaisi ylleen puhdasta housua. Katselin mielyttävää rukousohjelmaa jossa Jeesusta ylistettiin ja tunnelma oli voideltu. Hetken aikaa katseltuani ajattelin säätää ääntä hieman kovemmalle kun erään sisaren puhe televisiossa oli aika hiljaista, enkä aina erottanut puhutaanko Jeesuksesta vai Joosefista.

Epähuomiossa tartuin kuitenkin vhs-kuvanauhurin kaukosäätimeen ja nappuloita painellessani laite yllättäen käynnistyi täyttäen kuvaputken nyt videokasetille tallennetulla sisällöllä. Olin pyörtyä kun näin ohjelman nimen minkä kasetti sisälsi! Ruudulla luki vaaleanpunaisilla kirjaimilla SHE-MALE HOLIDAY IN RIO 2 ja taustalla soi erittäin syntisen viekoitteleva melodia. Yritin saada rivoa kasettia pysähtymään mutta nappuloiden painelulla ei tuntunut olevan mitään tehoa vaan television kuvaputkella alkoi täysin Jumalan vastaiset orgiat joissa she-male eli mies jolla on silikonirinnat pyllisteli miehimysten edessä jotka vuorotellen makasivat she-malen kanssa niinkuin naisen kanssa maataan ja sen lisäksi vielä samalla lailla kuin koiran kanssa maataan eli ns. doggystylellä takaapäin yhdyntää.

Rukoilin mielessäni Jeesusta ja se auttoi, kuvanauhuri sammui ja ilokseni pervertti ohjelma hävisi vastaanottimen kuvaputkelta ja tilalle tuli ylistävää TV7:n ohjelmaa. Olin niin shokissa että pakenin parvekkeen kautta pastorin asunnosta ilman kenkiä ja takkia kotiini. Pastori soitti seuraavana aamuna ja ihmetteli poistumistani. Kerroin joutuneeni nivustyrän uhriksi ja lepäilevän nyt kotonani. Kengät ja takin lupasin pastorin ylläpitämään vaatekeräykseen etele-amerikkaan jotten joutuisi kohtaamaan enää pastoria.

Nyt olen miettinyt miten minun tulisi toimia? Pitääkö varoittaa seurakuntalaisia vai ottaa asia puheeksi pastorin kanssa kahden?

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinuna hameutuisin hoitoon; hallusinaatiosi eivät ole hallinnassa.

      Jos taas, kuten on ilmeistä, totean:

      Sananlaskut:
      3:34 Pilkkaajille hänkin on pilkallinen, mutta nöyrille hän antaa armon.

    • Anonyymi

      Ehdottaisin, että kirjoittaisit Harry Potterin uusiksi.
      Sinulla kun tuo mielikuvitus laukkaa ja kirjottaminenkin
      jotensakin sujuu.

    • Anonyymi

      Kuinka monta näitä samankaltaisia aloituksia on jo nähty ?

      Milloin mitäkin "löytyy sattumalta ja vahingossa" jonkun pastorin luota !

      Mitä ihmeen tyydytystä sinä oikein saat, tälläisten satujen ja tarinoiden keksimisestä ja levittämisestä ?

      • Anonyymi

        Mistä tiedät, ettei tuo tarinankertoja ole itse se pastori?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistä tiedät, ettei tuo tarinankertoja ole itse se pastori?

        En ole"se"pastori, vaan tarkanpuoleinen havainnoitsija,tämä tiedoksi epäilijöille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En ole"se"pastori, vaan tarkanpuoleinen havainnoitsija,tämä tiedoksi epäilijöille.

        Vaihde kasettia. Ikävystytät jo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4568
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      152
      3546
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1014
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      862
    Aihe