A 1000v
B 7v
C 6v6kk
D 3,5v
E 666v
Kauvan antikristus hallitsee?
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
3,5v
Antikristus imitoi Jeesusta, jonka palvelustyö kesti sen aikaa. Ja Herra on sallinut sielunviholliselle saman ajan, jonka aikana se saa koittaa parhaansa ihmisten eksyttämiseksi. - Anonyymi
Voi elämä 😂
- Anonyymi
Eiköhän tuo ole heitetty taivaasta maanpäälle, ja nyt hoitaa ateistein kautta hommia täällä maanpäällä.
Nyt soditaan, myydään ja ostetaan ihmisiä. Moni on myynyt uskonsa, ja tekee kättensä merkkinä pedon teettämää hommaa tässä ajassa.
Eli eiköhän tuossa ole aina antinkristusta ollut.
Maailman sodat ym. huumesodat. - Anonyymi
D. Nousee hallitsemaan vihanajan puolivälissä. Toki on taustalla heti ylöstempauksen jälkeen. Jag förstår så här..
- Anonyymi
Niin D on oikea vastaus ja se mikä pidättää antikristusta on viisaat neitsyet, Jeesuksen morsian, Jumalan seurakunta, kristityt. Tämä poisto tapahtuu siinä 3,5v kohdalla kuluvasta 7v vaivanajanjaksosta.
Jos seurakunta otettaisiin pidättämästä ja tunnistamasta antikristusta heti vaivanajan alussa niun mitä järkeä olisitälle 3,5v "tyhjiöajalle ".
Kun seurakunta poistuu niin antikristus ottaa hallintavallan saman tien eikä jää odottelemaan 3,5v hukkaanheittämään muutenkin lyhyeksi käyvää hallintavallan 3,5v jaksoaan.
Pedonmerkki on mikrosiru, joka mahdollistaa ostamisen ja myymisen ainoana virallisena ja hallinnon hyväksymänä kaupankäyntitapana jonakin päivänä.
Commandohauis
- Anonyymi
"Voan korkee on tuo pilivi joka pommin tekkee..." Se oli kiinnostanut alikersantti Määttää.
- Anonyymi
Kauvan hallitsee... jäikö se peruskoulukin kesken hohoijaa.
- Anonyymi
On se käänä peruskoolusa. Ee se muute se kirjuutushomma onnistu. Vuan etkö ite ällyö, jotta kysseessä on savolaenen, joka huastaa assiit savolaesittaen pamlaten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se käänä peruskoolusa. Ee se muute se kirjuutushomma onnistu. Vuan etkö ite ällyö, jotta kysseessä on savolaenen, joka huastaa assiit savolaesittaen pamlaten.
Ehkä hän voivottelee omaa laskukyvyttömyyttään ja tarjoaa kyvyttömyytensä syyksi peruskoulun keskenjättöä.Hieman kryptinen tuo kirjoitusasunsa.
Mukavaa lauvantai-illan jatkoaikaa itse kullekin.
- Anonyymi
Antikristuksia on ollut jo Jeesuksen elinajoista lähtien eli tuhansia vuosia. Näin ainakin Raamatun mukaan. Kaikki muu on kuvittelua.
- Anonyymi
Niin ja mitä se on maan vuosissa?
- Anonyymi
524865 ja risat
- Anonyymi
Antikristuksen valtakausi kesti 1260 vuotta.
Aika, kaksi aikaa ja puoli aikaa.
360 2x360 180= 1260 pv, joka tässä tarkoittaa vuotta.
Dan7:25. Hän puhuu sanoja Korkeinta vastaan ja tuhoaa Korkeimman pyhiä. Hän tahtoo muuttaa ajat ja lain, ja ne annetaan hänen valtaansa ajaksi ja kahdeksi ajaksi ja puoleksi ajaksi.
26. Sitten oikeus istuu tuomiolle ja häneltä otetaan pois valta, hänet hävitetään ja tuhotaan perin pohjin.
27. Kuninkuus ja valta ja valtakuntien mahti kaiken taivaan alla annetaan Korkeimman pyhien kansalle. Hänen valtakuntansa on iankaikkinen valtakunta, ja kaikki vallat palvelevat ja tottelevat häntä.'- Anonyymi
Ja nämä antikristuksen hallintavallan vuodet olivat mitkä vuodet ja antikristuksen nimet olivat keitä?
Bullseye vai bullshit?
Commandohauis
- Anonyymi
Neljä on Raamatussa koetuksen luku, joka toistuu lukuisia kertoja 40 päivän, 40 vuoden tai 400 vuoden jaksoina. Jeesuksen sanat niiden päivien lyhentämisestä saattavat siis viitata siihen, että alkuperäinen säätämys olisi neljä vuotta. Mutta koska se on oleva niin hirveä aika, on se lyhennetty 3,5 vuoteen. Muuten kukaan ei selviytyisi siitä.
Ensimmäinen maailmansota kesti noin neljä vuotta. Toinen maailmansota kesti lähes päivälleen 6 vuotta. Ei ihmiskunta siis edes tuolloin jaksanut kauempaa aikaa niin hirveää ajanjaksoa, vaikkeivät ne olleetkaan verrattavissa kauheudessaan tulevaan. - Anonyymi
Turha odottaa... Unenne on tosi sikeää... Maailmassa ei ole tilaa millekään antikristukselle, kun maailmaa hallitsee jo peto nimeltä ihminen.
- Anonyymi
Jaa, Raamatun profetioista on toteutunut suurin osa.Miksei loputkin toteutua saa?
Helvettiin joutuu ihmisiä, jumalattomia ja enkeleitä. Toteutuu sekin.
Raamattu on totta siksi kaikki toteutuu , mitä Raamatussa seisoo.
Commandohauis
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874138Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283067No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452330- 351338
- 10919
- 133901
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11760