Jari Koskinen nostaa sopeutumisrahaa, vaikka

Anonyymi

hän ei ole ollut kansanedustajana 11 vuoteen. Hel_etin korruptoitunut politiikka ja kukaan ei puutu tähän! Missä on mielenosoitukset näitä isoja herroja vastaan? Nämä niitä pahimpia rikollisia ovat! Samaan aikaan moni kärsii köyhyydestä ja nämä kehtaavat nostaa meidän yhteistä rahaa ihan pokkana vuosikausia!

Tämä on niin väärin ja se, että politiikkaan kerta toisensa jälkeen kiipeää ja valitaan tälläisia miehiä tai naisia. Kaikki heistä paljastuvat hyväksikäyttäjiksi.

Jari Koskinen tapaus: Kokoomuksen ex-ministeri tienasi Kuntaliitossa 16 553 e/kk – jätti kovapalkkaisen tehtävänsä keskittyäkseen metsänhoitoon, nostaa nyt sopeutumisrahaa.

Täältä löytyy pitkä lista näitä yhteiskunnan todellisia loisia, jotka käyttävät systeemiä sumeilematta hyväkseen ja nostavat hirveitä summia meidän varonmaksajien rahaa:https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/702f8dfd-d7ed-434b-a3a1-1e913e41d05f

Samat ihmiset valittavat, kun "työttömiä ei saada töihin". Todella kuvottavaa!

2

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nämä yhteiskunnan lois-elätit määrää itsellensä sopeutumisrahat, kuin oltaisiin sosialistisessa valtiossa, ei meikäläinen 50 vuoden työsaralta saanut yksityiseltä alalta !?

    • Anonyymi

      Tämä on osoitus siitä ,että ensin on asioiden hoidossa kyseessä oma etu,puolueen etu, kavereiden etu ja jos jotain jaettavaa niin annetaan Afrikkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      89
      2523
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1403
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      933
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      800
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      103
      799
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe