Juha Sipilä myy ökykotiaan Sipoossa

hintapyyntö 1,35 miljoonaa euroa! 269 neliön talossa hulppea saunaosasto, merinäköala, viinikellari - kuva ja video!
https://www.seiska.fi/Uutiset/Ex-paaministeri-Juha-Sipila-myy-okykotiaan-Sipoossa-269-nelion-luksustalossa-hulppea
31<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Demarin mielestä talo kuuluu hänelle.

Äänestä
  • Komea talo!
    (En ole demari, pois se minusta).

    Äänestä

  • Kokkareloinen viisastelemassa.

    Äänestä

Valtio voisi ostaa - vastaanottokeskukseksi.

Äänestä
  • Valtiohan sen on maksanut muutenkin. Köyhien kukkarosta on rahat revitty tuolle palkaksi.

    Äänestä

Kyllä sitä tuollakin kikyttelisi, mutta lähteekö kepukaasut otsonoimalla.

Äänestä

Siinä olisi Matti Vanhaselle hyvä kämppä. Voisi jättää Nurmijärven projektin nyt syrjään, kun tuli muitakin kiireitä.

Äänestä
  • Sipoo ei taida olla kepun ydinaluetta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sipoo ei taida olla kepun ydinaluetta.

    On se.

    Äänestä

Meinaakohan muuttaa yksiöön, kun on niin paljon siivottavaa.

Äänestä

Onko myynnissä hillotolppa vai kusitolppa.

Äänestä
  • Lähtee varmaan maasta
    Kun häntä. Köyhätkiusaa ja muistuttaa riistopolitiikasyssn

    Kusitolpoa sipilä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Lähtee varmaan maasta
    Kun häntä. Köyhätkiusaa ja muistuttaa riistopolitiikasyssn

    Kusitolpoa sipilä

    Veroluikuri pakenee veroparatiisiin.

    Äänestä

  • Ostaja lienee pelkkä tolppa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Lähtee varmaan maasta
    Kun häntä. Köyhätkiusaa ja muistuttaa riistopolitiikasyssn

    Kusitolpoa sipilä

    Maasta karkoitus on juuri se mitä Sipilä ansaitsee , ja koko perhe mukaan.

    Äänestä

Sipoon hintataso tuolle on 135 000 e, mikäli venäläiset saa kiinnostumaan.

Äänestä
  • Nippanappa.

    Äänestä

Muuttaa Caymansaarille.

Äänestä

Pienmuotoisen lentokentän puuttuessa todennäköisesti.

Äänestä
  • Sipillä on vesitaso lennokki.

    Äänestä

Kukaan suomalainen ei halua ostaa omasta mielestään kuistolpan korsua.

Äänestä

Sipilä antoi 2005 pääministerin suulla sitovan lupauksen oman Kempeleen asuntonsa luovuttamisesta arabipakolaisten käyttöön. Sipilä kuitenkin kiersi lupauksensa, ja myikin asuntonsa veljelleen.

Sipilä on siis edelleen yhden asunnon verran velkaa islamilaisille arabipakolaisille.

Kyseinen Sipoon asunto on Suomen Arabiliiton omaisuutta. Ellei Sipilä luovuta asuntonsa avaimia Arabiliitolle, on edessä oikeustaistelu.

Äänestä
  • Nyt hänellä olisi hyvä tilaisuus lahjoittaa talonsa Suomesta turvapaikan saaneille Lähi-idän muslimeille jotka kepu, kokoomus ja persut päästivät Suomeen kesällä 2015.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nyt hänellä olisi hyvä tilaisuus lahjoittaa talonsa Suomesta turvapaikan saaneille Lähi-idän muslimeille jotka kepu, kokoomus ja persut päästivät Suomeen kesällä 2015.

    Sipi kajautteli komeat kutsuhuudot Al Jazzeeraan

    Äänestä

Saattaa olla aika harvassa ne jotka haluaisivat maksaa yli miljoonan kepurosvolle joka raunioitti Suomen talouden.

Äänestä
  • Jep.

    Äänestä

Sipilä myy talonsa pois, koska ei viihdy siinä.

Äänestä
  • Sipilä olikin juoppo, koska talossa on viinikellari! Arvasin...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sipilä olikin juoppo, koska talossa on viinikellari! Arvasin...

    Ns. kaappijuoppo.

    Äänestä

Kummallinen talorykelmä keskellä metsää. Jokapuolella on korpea kilometrikaupalla ja nämä ovat täällä kymmenen metrin päässä toisistaan. Sipoohan on rantaruottalaisten vanhaa seutua. Joku on tarttenu fyffeä ja myyny pläntin kepuleille.

Äänestä

Mitenköhän mahtaa ostajan oikeudet toteutua kun myyjänä on miljonääri ja entinen pääministeri jolla on vieläkin paljon valtaa viranomaisiin. Kepu pettää AINA!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

hintapyyntö 1,35 miljoonaa euroa! 269 neliön talossa hulppea saunaosasto, merinäköala, viinikellari - kuva ja video!
https://www.seiska.fi/Uutiset/Ex-paaministeri-Juha-Sipila-myy-okykotiaan-Sipoossa-269-nelion-luksustalossa-hulppea

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu