https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006536343.html?ref=rss
Vihervasemmisto haukkui Sipilää taukoamatta ja nyt on itse vielä pahempi
Marinin hallitus yrittää taas salassa kähmiä asioita
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No mitä voi kuvitella kananaivoisilta pissiksiltä joiden päätehtävänä vaikuttaa olevan Voguen kannessa esiintyminen. " Ikävää on, että valtioneuvosto ei ole tällaista perusasiaa ymmärtänyt”, sanoo hallinto-oikeuden emeritusprofessori Olli Mäenpää."
- Anonyymi
Ymmärretäänkö nyt yhtään mistä puhutaan?
Kyse on EU:n sisäisistä NEUVOTTELUISTA eli kaupankäynnistä. On suorastaan kusipäistä jos Suomi ainoana maana jonkun valtio-opillisen nillityksen takia julkaisee tavoitteensa ja tinkimisvaransa etukäteen ja lähtee sitten muka neuvottelemaan. Eihän se elävässä elämässä näin mene. Oikeasti tavoitellaan jotain ja vaaditaan jotain muuta (enemmän) ja sitten tingitään ja käydään kauppaa.
Tämä "valtio-opin viisaiden" avoimmuusvaatimus on kuin menisi "neuvottelemaan" käytetyn auton ostosta ja ennen hintaneuvottelua sanoisi myyjälle, että yritän saada tämän auto 8500 eurolla ja ehdoton yläraja on 9000 euroa, mutta nyt näin neuvottelujen aluksi tarjoan siitä 8200 euroa. Autoa ei saisi varmasti alle tuon 9000 euron ja todennäköisesti myyjä tekisi kaikkensa että saisi parisataa sen päälle.- Anonyymi
Eduskunnan on saatava tiedot hallitukselta, koska eduskunta päättää, hallitus esittää. Sehän on aivan selvä ja luulisi olevan Vogue-mannekiinillekin selvää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eduskunnan on saatava tiedot hallitukselta, koska eduskunta päättää, hallitus esittää. Sehän on aivan selvä ja luulisi olevan Vogue-mannekiinillekin selvää.
Mutta ei ole. Aina uusia salailuyrityksiä tulee esiin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eduskunnan on saatava tiedot hallitukselta, koska eduskunta päättää, hallitus esittää. Sehän on aivan selvä ja luulisi olevan Vogue-mannekiinillekin selvää.
Lue tuo juttu ennen kuin alat öyhöttämään! Hallitushan on valmis antamaan EDUSKUNNALLE kaikki tiedot, mutta vaati että tietoja ei levitetä laajemmalle.
"Valtioneuvosto pyysi EDUSKUNTAA pysymään vaiti selvityksestä, jotta voidaan turvata Suomen neuvottelutavoitteet. Vaiteliaisuuspyyntö kohdistui koko eduskunnalle lähetettyyn asiakirja-aineistoon."
Kysehän on oikeasti siitä, että oppositio haluaa irtopisteitä kerätäkseen revitellä asialla ja paljastaa kaikki Suomen kortit isänmaan edusta välittämättä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 233378
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402702Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532260Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122241Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131709Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191519Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521481- 971389
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621211Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951184