Hymer 644 G eristykset testissä

Koneviesti 3/05 testasi uretaanieristeisen 7 metrin alkovihymerin ja totesi sen lämpimäksi talviautoksi. Kaasun kulutus -27c pakkasella oli vain 180g /tunti. Paljonkohan styroksieristeisellä olisi mennyt kaasua? Pullo päivässä varmaankin.
21054
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eli jos tuossa hymerissä on 6 kw lämmitin niin sen kulutus täydellä tehollaan on 500g tunti, siitä laskettuna tuon auton tarvitsema lämmitysteho tuolla -27c pakkasella jäisi reilusti alle 2kw/tunnissa? Menikö ihan metsään?

Äänestä

Näissä espanjan vehkeissä kestää pullo tuossa kelissä puoli päivää. Italiaanoissa melkein koko vuorokauden.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Tilaaja kirjoitti:

Koneviesti 3/05 testasi uretaanieristeisen 7 metrin alkovihymerin ja totesi sen lämpimäksi talviautoksi. Kaasun kulutus -27c pakkasella oli vain 180g /tunti. Paljonkohan styroksieristeisellä olisi mennyt kaasua? Pullo päivässä varmaankin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu