Sisäministeri se jaksaa. Nyt on noussut esiin Suomea jakavaksi ja siten sisäistä turvallisuudeksi uhkaavaksi tekijäksi - osaatteko arvatakaan - rasismi!
Mikä ihme sitä ihmistä oikein vaivaa?
Oikeitakin ongelmia olisi, ja se jaksaa jankuttaa yhtä ja samaa asiaa.
Ohisalo, Suomessa ei ole ongelmaa rasismista!
Kaikki eivät ajattele kauniisti muukalaisista, totta.
Kaikki eivät halua niitä lisää, totta.
Jotkut jopa puhuvat rumasti muukalaisille, totta sekin.
Mutta rasistista rikollisuutta on yksi tapaus, siis annettu yksi (1) tuomio rikoksesta rasistisella motiivilla. Etsikää huviksenne tapaus.
Mutta tämä yhden asian fiksaatio ei näe sisäministerin toimekuvaan tulevia ongelmia kuin vain liittyen maahanmuuttajiin.
Muistmme koronapandemian iskettyä lausunnon tilanteesat: "Oikeus hakea turvapaikkaa menee kaiken muun edelle".
Suomen sisäinen uhka - Ohisalo
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ohisalo kertoi itsestään Joonas Nordman showssa, että häntä kutsuttiin "ohariksi"?
- Anonyymi
Kiva olla silmät kiinni ministeri meillä ei ole mitään getto alueita olemassa ollutkaan koskaan eikä tulevaisuudessa
- Anonyymi
Kun sisäministeri ei auta suomalaisia, voitaisiinko kuvitella että ehkä ulkoministeri sitten?
Perkeleellinen pari, kumpikin samaa sakkia. - Anonyymi
Sanoi ykköaamussa että ISIL:in narratiivissa on oikeuttaa järjestön tekoja sillä väitteellä että muslimeja pidetään toisen luokan kansalaisina.
- Anonyymi
Itse pitää suomalaisia kolmannen luokan kansalaisina. Melkein toivoisi olevansa kuollut, ettei tuollaista paskaa tarvisi kuunnella.
- Anonyymi
Ohisalon kalvea impi kiihottuu rasismista.
Siitä fantasiat. - Anonyymi
Suomen ainoa rasistinen murha:
"Nyt 17-vuotias poika oli tapahtuma-aikaan vasta 16-vuotias. Hänelle tehtiin oikeudenkäynnin aikana mielentilatutkimus, jonka mukaan hän oli täydessä ymmärryksessä.
Murhasta tuomittu on romani. Motiiviksi paljastui tekijän viha suomalaisia kohtaan.
Ilta-Sanomat uutisoi aiemmin, että poliisin mukaan kyseessä on ensimmäinen Suomessa tehty murha, jonka motiivi on rasistinen viha."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000001038851.html
"Ilta-Sanomat uutisoi aiemmin," - linkin uutinen: "Pahus, sivu on hukassa."
Kummallista, vai onko? - Anonyymi
Ohisalo haluaa paapoa ja varsinkin mamuja. Lisää poliiseiksi, nukuin heillä on mahdollisuus hakea, jos kriteerit täyttyy ja läpäisevät pääsykokeen. Ja sitten tämä musulmaanihuivin käyttö poliisintyöpäähineenä. Viranomaisten pitää olla tunnuksettomia ja ulkoisilla merkeillä ei oo pidä uskontoa tuoda esille. Ohisalo haluaa näköjään nöyryyttää suomalaisia. Kammottava politiiko, niin kuin on Haavistokin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.129950- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837