Helsinki on vihervasemmiston hallussa.
Auttaisiko muutto Espooseen?
Inhoan vihervasemmistoa
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jaa-a. Olipa kinkkinen kysymys. Voithan kokeilla, jonkun mielestä se voi auttaakin.
- Anonyymi
Minkälainen kokoonpano Espoon kaupunhinhallituksessa ja valtuustossa on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkälainen kokoonpano Espoon kaupunhinhallituksessa ja valtuustossa on?
Kokoomus, ruotsalaiset, demarit, vihreät
- Anonyymi
Vihervasemmisto kohkaa ympäristöasioiden perässä vaikka pitäisi luoda työpaikkoja yli 100.000. Ympäristökohkaamisella Suomen hyvinvoinnin pelastaminen on Sanna Marinin hallituksen harhautus ja valhe. Työpaikkoja ei synny, valtio velkaantuu lisää, minkä takia pitää vaihtaa hallitusta. Työllisyystoimia on siirretty jo vuodella, nyt niitä siirretään syksyyn. Minkä vuoden? Vetkuttelu on tosiasioiden peittelyä, valehtelua. Tosiasia on, että ei ole uskallusta käyttää keinoja, jotka toimivat, koska SAK suuttuu.
Hallitus päättää, ei SAK tai SDP.- Anonyymi
Mulle riittäis ihan tieto siitä, onko Epoossa sama sairas meno kuin äHelsingissä eli esim. laittomasti oleskekeville paperittomille ilmainen terveydenhoito.
En aio enää Helsingissä asua ja moisia juttuja kustantaa.
Onhan Espoossa yleensä alempi veroiaste kuin Helsingissä, joten voisi olettaa että ihan tuon kaltaisia rikoksia ei kustanneta vihervasemmiston äänin.
- Anonyymi
Muuta Lappiin ja vie Putkonen, Teuvo ,Ano, Sebu Niikko, Pettäjä-Jussi mukanas
- Anonyymi
Muuta sinä vittuun kiiluvasilmäisten vasemmistoidealistien kanssa ´tekemään konkurssia, punikkipelle.
- Anonyymi
Espoon veroprosentti on vähän isompi kuin Helsingin. Kauniaisissa olisi maan pienin veroprosentti. Mutta sama hulina on näiden paperittomien yms kanssa, ei pahemmin eroa.
- Anonyymi
Siis sama sairas meno on koko uudellamaalla. Jos siitä haluat eroon, on muutettava sisä-Suomeen, jonnekin pohjanmaan suuntaan, luulisin.
- Anonyymi
Myös espoo, ehkä jopa pahemmin, muuta kehyskuntiin, niin tein minä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p636121Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813716Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242791- 212279
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol422211Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621863Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61689Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85130281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 291213