Transportteri T5, millä koneella?

Anonyymi

Yhtenä vaihtoehtona on harkinnassa otsikon kulkine kevyeen yksityiskäyttöön, mieluummin Euro 6 kuin Euro 5 vuosilta, mutta en ole sen paremmin tullut seuranneeksi noiden mallien dieselkehitystä / konevaihtoehja.

Melko usein näkee jotakin 102-heppaista nuhapumppua. Mikähän noista dieselistä olisi suositeltava, eli mekaanisesti kestävempi vaihtoehto.

Pikaisesti nettiahkuja tehdessäni tuli melko suuri kirjo koppeja ja usein jopa 250tk - 350tk ajettuja joista osa / monikin oli kuitenkin ulkoisesti todella siistin näköisessä tikissä. Osa alle ilmoitettu 200tk, toivoen kilsojen olevan todellisia.

Noin yleisesti ottaen, käytetyn pakun hankinta on melko haasteellista, sillä suurin osa tulee tietty yrityskäytöstä ja käyttöolosuhteet ovat hyvin vaihtelevia, eikä nuo nykyiset Long Life "huollot" ole todelllakaan plussaa, automerkistä riippumatta.

Vaikutan keskeisemmässä EU:ssa, eli hintataso ilmeisesti hieman maltillisempi kuin Suomessa, eli laitoin kokeeksi hakuun kulkineet alle 10 000 euroa.

Uusista PSA:n pakuista paikallinen edustaja tajosi taannoin pyytämättä 24-32% alennusta listahinnasta ja optioista 50%, eli joidenkin käytettyjen hinta vs. uuden hinta vatii harkintaa sekin.

Ps. VW:n dieselgatesta ei sitten kannata kennekään innostua julistamaan, se on hyvin tiedossa ;-)

0

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

        Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
        Sinkut
        394
        1580
      2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

        https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
        Kotimaiset julkkisjuorut
        265
        1030
      3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

        Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
        Lieksa
        78
        880
      4. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

        Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
        Kotimaiset julkkisjuorut
        28
        855
      5. Mikä sinua ja kaivattuasi

        Yhdistää??????
        Ikävä
        54
        803
      6. Sinulle mies

        Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
        Ikävä
        40
        789
      7. Miia Heikkinen avautui !

        Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
        Judo
        74
        745
      8. Voiko meidän välit

        Koskaan parantua tästä?
        Ikävä
        65
        726
      9. 59
        725
      10. 57
        722
      Aihe