Joka oli jotenkin niin että persujen mielestä on ok jos puolueen miehet ottavat ulkom. puolison mutta naiset taas ovat mamupatjoja vastaavassa tilanteessa.
Tähän itse asiaan olisi paneuduttava, siis persujen putkiaivoiseen ajatteluun, eikä suinkaan tuon julkaisun syyttelyyn, varsinkaan kun persussuomalaiset itse ovat niitä pahimpia homofoobikkoja olleet. Tekopyhät!
Mutta eihän me persut edes haluta ymmärtää...
Husun julkaisu osui asian ytimeen
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
mamupatja on halveeraava nimitys, viittaa hyväksikäyttöön vain, ei oikeampaan yhteistyöhön kera tykkäämiseen
sitähän se on, ehkei tuo homma muulla lailla onnistukaan kyllä
jommal kummal tai kummallaki oltava rahaa, sitten pääsee jyystämään vaikka puun koloon jos ostaa koko metsän ja häätää oravat ensin - Anonyymi
En tiedä osuiko. Toivottavasti nämä suomalausnaisten kanssa avioon menevät mamumiehet eivät ole muslimeja. Se jos mikä on pohjanotaaraus. Jossain vaiheessa joutuvat hyväksymään sisarvaimon!
- Anonyymi
Yrjö Leino sisäministerinä olisi hoitanut tuon ongelman
- Anonyymi
Husu on kirjoituksillaan lisännyt rasismia varmaan enemmän kuin kukaan muu koko Suomessa. Somalitkin varmaan kiittää kovasti Husua siitä, että suomalaiset on vieläkin torjuvampia heitä kohtaan. Husu voi olla jopa persujen agentti, koska persujen laariinhan nuo kaikki jutut kuitenkin lopulta päätyy.
- Anonyymi
Näissä asioissa on otettava huomioon että Husu on kuitenkin tuplasti fiksumpi kuin keskimääräinen somali. Ja vähintään neljä kertaa sivistyneemmin ja kohteliaammin käyttäytyvä.
Suoranainen viitekehyksensä timantti. Nero kaltaistensa keskuudessa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näissä asioissa on otettava huomioon että Husu on kuitenkin tuplasti fiksumpi kuin keskimääräinen somali. Ja vähintään neljä kertaa sivistyneemmin ja kohteliaammin käyttäytyvä.
Suoranainen viitekehyksensä timantti. Nero kaltaistensa keskuudessa.Vähän vaikea hänen ansioistaan on vetää mitään johtopäätöksiä kaverin mahdollisesta älykkyysosamäärästä.
Somaleiden keskimääräinen äo on tämän tilaston mukaan 61, joka on sama kuin lievässä älyllisessä kehitysvammaisuudessa.
https://www.ao-testi.eu/fi-fi/tilastot
Suomalaisten älykkyysosamäärä näyttää vaihtelevan, ainakin tämän uutisen mukaan tuo tilasto ei pidä paikkaansa.
https://www.is.fi/tiede/art-2000000774832.html
Ankarat pohjoiset olosuhteet ja kriisit ovat selvästikin nostaneet suomalaisten älykkyyttä.
Älykkyys näyttää laskevan Suomessakin. Lapset eivät enää lue ja tee läksyjä kuten ennen. Aika taitaa mennä lähinnä laitteiden räpläämiseen. Kännykät, pelikonsolit sun muut vie kaiken ajan.
- Anonyymi
Husun kirjoitukset antavat sen kuvan, että hän tykkää nuuhkia miesten anaalituoksuja. Moni homokaan ei ole noin sairas.
- Anonyymi
Husu=peräsuolikonsultti.
- Anonyymi
Onhan se nyt ihan perseestä kun Husulle ei löydy miespuolisia mamupatjoja
- Anonyymi
On ne naiset mamupatjoja vastaavaa päinvastaisessakin tilanteessa!
”Mamupatjoja äidin ootte kaikki, ootte kaikki, ootte kaikki ....” :P - Anonyymi
Ja btw: Tuli sit käytyy piipittimessä tsekkaamassa toi Suomen viisaimman so alin alkuperänen twiitti. Ja nyt sit käsi ylös jokanen joka uskoo et se on ihan OIKEESTI husun twiittaama, koska: Ei yhtään kirjotusvirhettä ja niin täydellistä suomea et äikänmaikkaniki olis ylpeä? :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383829Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362964Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708