Etelä-Pohjanmaalla tällainenkin on mahdollista. Että kansanedustaja lähettää onnittelukortit oppilaille todistuksen mukana. Ja yleisesti hyväksytäänkin, koska lähettäjät eivät ole vasemmistosta tai vihervassareista.
Koulutodistuksen välissä postia kansanedustajalta
Anonyymi
29156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Kyllä saa välillä nauraa eteläpohjalaisuudelle. Oikein tosissaan välillä. On ollut lapuanliikettä, työväentalojen kiinni naulaamista, ja nyt koulutodistusten välissä keskustapuolueen mainoksia.
niin me omistamme kaikki koulukkin eiku ei omistetakaan
ainoastaan lakeuksilla aloitetaan jo kastetilaisuudessa aivopesu...kirkko,keskustapuolue,valkoinen pohjanmaa
Koti, uskonto ja isänmaa. Tämä on hyvä arvoperusta.
Haetaan uusia kusetettavia kun väestö vanhenee
sinimustasta väristä tykätään
naurettavaa porukkaa
Sininen Tulevaisuus olisi ollut ihan hyvä puolue. Se sai kohtuullisesti kannatustakin E-P:lta.
Olisiko postiin mahtunut muutaman persun kortti? Keskusta ottaa huomioon lähimmäisen!
persujen pitäs opetella ensin kirjoittaa...lukea ja huutaa muutakin kun vastustan
kyllä muistan 70-luvulta kun oli jaettu smp:n mainoksia niin mafiakeput kävi keräämäs niitä pois postilaatikoolta
Minua ei haittaisi, vaikka todistukseni välissä olisi myös perussuomalaisten, kokoomuksen tai kristillistenkin kortti. Mutta Keskusta on kuitenkin paras puolue ajamaan lakeuksien asioita.
Ilkan yleisönosastolla luki, että Risikkokin oli lähettänyt uusille ylioppilaille kortin jokunen vuosi sitten. Miksei silloin älähdetty?
saahan rippikoulussa raamatun...mutta etelä-pohjanmalla varmaa saa kaikki jo ala-asteella kepun puoluekirjan
ja vihreät haalarit
Joo siellä annetaan jo heti pankkisiirto maksa tällä kepun jäsenmaksu
Ennen saattoi olla meijeritilityksissä suoraan kohta maksa tästä maalaisiliitolle xxx markkaa
Suomella on kolme uhkaa Kepu Kepu Kepu
sii mister sipilä,viekää kaikki. kyllä suomalaiset on tyhmiä kun eivät käsitä kun vanhanen saatiin tumpattua hienojen ylistyspuheiden kautta puhumaan sotet läpi ja suomi konkkaan
Keskusta on hyvä puolue.
Keskusta, maaseudun asialla!
Keskusta paha puolue
Keskusta on rahan puolella
sipi-yhteiskunta ei ole ihmiselle hyvä
eipä ne taida sitä omilleen jakaa muuta kun sille pienelle salaseuralle joka istuu johdossa...
Ihan hyvä asia tuollainen muistaminen.
Ei trenkää maksaa postimaksua.
Vaalimainostajan toiminnan taso vastaa Kauhavan kehitysnäkymiä. Armelias tarkkalija voi reagoida kumpaankin vain päänpudistuksella ja surumielisellä hymyllä.
lakeus on kepu