Hänen tulisi istua tutkintavankeudessa - epäiltynä törkeästä kavalluksesta.
Väihäisin perustein Ilja Janitskin istui vankilassa -pitkälle edennyt syöpäkään sitä ei estänyt.
Miksi Kulmuni on vapaalla?
20
78
Vastaukset
- Anonyymi
Ei maailma siitä parane että pelimiesten lemmikki, nätti ministeri, laitetaan istumaan vankilaan. Pelimiehet on syyllisiä, kavalluksesta kai ei ole näyttöä. Harri Saukkomaa pyörittää tätä rulettia yhdessä Kari Jääskeläisen kanssa.
Poliisi on jo varmaan löytänyt sen sanan jonka varassa rikostutkintaa suoritetaan. Se ei ole kavallus. Olikohan se epäselvyyksiä laskutuksessa, teksti TV ssa luki mutta nyt teksti on jo poistettu.
Mielipide vankilassa istuu koko ajan Suomessa yli 70 vuotiaat. Sitä vankilaa sanotaan korona karanteeni käsi.
Hyvää rotaatiota.- Anonyymi
Jos minun alaiseni maksaa omia laskujaan minun tililtäni, niin se on KAVALLUS ja nyt on kysymys MINISTERISTÄ virkavastuulla, niin se on TÖRKEÄ KAVALLUS.
Pienestä se Kankaanpääläinen keskustakiero Kauko Juhantalo sai kenkää eduskunnasta - vain EHDOTTI sotkea omat rahat valtakunnan varoihin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos minun alaiseni maksaa omia laskujaan minun tililtäni, niin se on KAVALLUS ja nyt on kysymys MINISTERISTÄ virkavastuulla, niin se on TÖRKEÄ KAVALLUS.
Pienestä se Kankaanpääläinen keskustakiero Kauko Juhantalo sai kenkää eduskunnasta - vain EHDOTTI sotkea omat rahat valtakunnan varoihin.Juhantalo vain ei tunnistanut eikä tunnustanut käyttäneensä koplata-verbia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juhantalo vain ei tunnistanut eikä tunnustanut käyttäneensä koplata-verbia.
Karhu-koplakin herää tällaiseen meteliin. Vähempikin riittää.
- Anonyymi
Miksi Pekka Haavisto on vapaalla?
- Anonyymi
"Suora lähetys juuri nyt: Perustuslakivaliokunta puoltaa syyttämisluvan antamista kansanedustaja Juha Mäenpään vieraslajipuheesta"
-lehti- - Anonyymi
Katri ole tehnyt mitään, sisä-, ja ulkoministeri ovat saaneet aikaan suunnatonta tuhoa.
- Anonyymi
Sekin vielä ..
- Anonyymi
TÄMÄ PULMUNEN VAI KULMUNI ON SIPILÄN JA VANHASEN SUOJATTI HE SAA TEHÄ MITÄ HALUAA KANSAN PIIKKIIN KEPU TUNNETUSTI TUKI PUMMI PUOLUE KAIKEN MAILMAN TUKIAISILLA ELÄVÄT. VANHANENKIN RAHAN AHNE PASKA.
- Anonyymi
Älä hopise. Lasku- ja sopimusepaselvyydet ovat kahden taustallavaikuttajan, Saukkomaan ja Jääskeläisen tiedossa ja heidän toimesta tehtyja kupruja. Kuprut tutkitaan niiden kanssa jotka ne ovat tehneet, ei tietamattomien johtajien pelimerkeilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä hopise. Lasku- ja sopimusepaselvyydet ovat kahden taustallavaikuttajan, Saukkomaan ja Jääskeläisen tiedossa ja heidän toimesta tehtyja kupruja. Kuprut tutkitaan niiden kanssa jotka ne ovat tehneet, ei tietamattomien johtajien pelimerkeilla.
Esimiehen tulee TIETÄÄ asiassa, joka koskee häntä itseään mitä alaiset ovat hänelle tarjoamassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Esimiehen tulee TIETÄÄ asiassa, joka koskee häntä itseään mitä alaiset ovat hänelle tarjoamassa.
Mutta vielä tärkeämpää on että jos esimies ei tiedä, hän uskaltaa sen ihan ääneen sanoa. Rehellisyys on tärkeäa, tieto, no, aina voi oppia uutta.
- Anonyymi
Yo Peppulin pitäis kans olla sivussa söhläämästä.
- Anonyymi
Kohdasta 5:20 https://areena.yle.fi/1-50338335#autoplay=true
- Anonyymi
Myrsky vesilasissa, kauhun tasapainoilua...
- Anonyymi
Ilja murhattiin. Teossa luultavasti käytettiin jotain syöpää aiheuttavaa radioaktiivista isotooppia, kuten lukuisissa muissakin poliittisissa murhissa.
- Anonyymi
Tuosta pääseekin vauhdikkaasti salaliittoihin. Tervemenoa ja hyvää rotaatiota.
- Anonyymi
Tärkeintä on että kuoli.
- Anonyymi
Miksi muuten demarit ja muu vasemmisto saa olla vapaalla jalalla? Eityisesti kuinka on mahdollista että haitta-aines on päässyt pesiintymään hallintoomme?
- Anonyymi
Lopeta huumeiden veto.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6658071Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672330Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332270- 1471843
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi281364Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511248Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1141234Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.65901Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65861Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7794