Valtamedia vaikenee BLM-tytön murhasta (musta makkara suussa)

Anonyymi

koska murhaaja oli lähes 50-vuotias musta mies. Oluwatoyin Salau oli Black Lives Matter-liikkeen näkyvä aktivisti. Kun paljastui että murhaaja onkin musta rikollinen Aaron Glee Jr. laittoi valtamedia sordinon päälle ja otti mustan makkaran suuhunsa.

5

55

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä meilläkin tapaus ei nouse suureksi uutiseksi. Auta armias jos tekijä olisi ollut valkoinen mies. Voi sitä revittelyä hesarissa ja YLE:ssä. Tuota noin. Totuus on tietenkin se että 98-99% mustien naisten murhista on mustien tekemiä joten harvoin niistä siten juttuja tehdään valtamediassa. Valtamedian pyhä tehtävä on näet mustamaalata valkoinen mies.

      • Anonyymi

        Juuri näin.


    • Anonyymi

      Sama virsi kaunis mustan poliisipäällikön murhan kanssa. Murhaajat olivat mustia jengiläisiä.

    • Anonyymi

      BLM on vuoden turhake

    • Anonyymi

      Tästä lähtien sopiva termi poliittisen korrektiuden papittarien ja snowflake-nynnyjen kuvaamisessa onkin juuri se että heillä on kaikilla musta makkara suussa. Eipähän synny vääriä käsityksiä. Anteeksi vain tamperelaisille jos se teistä tuntuu pahalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      130
      1916
    2. 121
      1385
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1160
    4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      60
      1083
    5. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      283
      1063
    6. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1059
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      138
      1045
    8. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      94
      897
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      829
    10. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      826
    Aihe