Omat(?) hyökkäävät nyt Potter-kirjailijaa vastaan!

Anonyymi

Harry Potter-kirjailija J.K. Rowling oli pitkään vasurien ja feministien suosikki. Hän usein somessa otti kantaa heidän agendansa puolesta.

Mutta sitten JKR teki erehdyksen! Yksikin erhe riittää noitavainon kohteeksi joutumiseksi puristivasurien laumassa.

JKR twiittasi kommentin, jossa hän puolusti perinteistä sukupuolijakoa. Hän kehtasi väittää, että vain naiset menstruoivat? Huhhuh mikä outo väite! ;-)

Trans-extremistit alkoivat hellittämättömän solvaus- ja dissaus-kampanjan JKR:ia vastaan. Mukana monet femakot, VAIKKA hän puolusti perinteistä feminististä näkemystä?!

Näin tämä uusmarxistinen arvomädätys ja kiihkoilu vain leviää joka puolella. Edes perinteisiä feministejä ei enää suvaita.

Olisiko perinteisten feministien vihdoin aika vaihtaa leiriä ja jättää tuo vasuriaatteen tukeminen? Mikä tietysti edellyttää valkoisen heteromiehen hyväksyntää.

14

166

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki fiksut ja rehelliset ihmiset ovat hylkäämässä nykyisen toksisen vasuriaatteen. Miksei siis feministitkin?

      Muuten feminismi jää noiden sekopäisyten vasurikiihkoilijoiden leikkikentäksi eli marginalisoituu merkityksettömäksi.

    • Anonyymi

      Kyse on vasurien ja nykyfemakkojenkin harjoittamasa kielto-kulttuurista(cancel-culture), joka on levinnyt USA.sata muualle länsimaailmaan kuin syöpä(cancer)!

      Jos joku erehtyy ilmaisemaan yhdenkin vasuriaatetta kritisoivan mielipiteen, niin hänet pyritään tuhoamaan kokonaan.

      Mikään entinen "ansio" ei auta eikä mikään anteeksipyyntö riitä. Hänen koko elämäntyönsä dissataan ja hänen on lopetettava työuransa. Hänen pitää paeta vuorille luolaan erakoksi tai mieluumin vain tappaa itsensä.

      Tuon kielto-kulttuurin alustana on some ja sitä lietsoo samanhenkiset lännen valtamediat. Todella vastuutonta, julmaa ja epäinhimillistä touhua!

      • Anonyymi

        Niinkö? Olen feministi enkä erityisesti ole sen enempää fanaattinen vasuri kuin oikeistolainenkaan. Poliittiset näkemykseni ovat sekä että. Äänestän yleensä enemmän henkilöä kuin puoluetta. Kahdessa viimeisimmässä vaalissa äänestin persuja. Olen äänestänyt myös sdp:n edustajaa, kokoomuslaista ja yhtä vihreiden edustajaa meinasin joskus äänestää mutta jätin sitten äänestämättä. Feminismi ei korreloi vasemmistolaisuuden tai oikeistolaisuuden kanssa. Se on ihan oma yhden asian liikkeensä: naisasialiike. Jopa Naisasialiitto unioni ilmoittaa olevansa poliittisesti sitoutumaton.

        En ole koskaan kokenut että minut olisi edes intersektionaalisten feministien taholta pyritty "tuhoamaan kokonaan" kun mielipiteeni feministinä noudattelevat oikeistolaisempaa näkökulmaa.

        Jos julkisuuden feministiksi tunnustautuvan henkilön twiitti aiheuttaa somekohun se ei tarkoita että on olemassa joku feministien yhteneväinen kultti joka lynkkaa väärin ajattelevan jäsenensä. Että on joku noitavaino menossa kun tulee somekohu.

        Muodostavatko myös Persut kultin joka noitavainosi Ano Turtiaisen ulos väärän mielipiteensä vuoksi? Feminismi ei muodosta lähellekään yhtä fundamentalistista kulttia kuin esimerkiksi poliittiset puolueet muodostavat. Puoluekuri on tiukka ja väärin ajattelevat ajetaan vuorille pakoon. Feminismi on palkkä aate. Ei tarvitse kuulua mihinkään feministiseen yhteisöön ollakseen feministi.


    • Anonyymi

      Feministipiirithän ovat keskiössä kaikessa äärivasemmiston toiminassa. Kaikki aivopierut, intersektionaalisuus jne ovat peräisin feministien pienistä kana-aivoista.

      • Anonyymi

        Ovatko omat aivosi jotenkin suuremmat kuin kanalla?


    • Anonyymi

      Naiset ovat niin riidanhaluisia. Kun ei ole mitään oikeaa tekemistä, niin sitten etsitään riidanaiheita.

    • Anonyymi

      Hyvät käytöstavat eivät katso puoluetta, tai aatetta.

    • Anonyymi

      Omituista on se, että asioista ei voi enää keskustella. Esimerkiksi sukupuolen juridisen muuttamisen sallimisesta ei voi keskustella puolesta ja vastaan, koska jos sanot vastaan, olet transfobinen.

      Miksi trans-aktivistit haluavat tukahduttaa asiallisenkin keskustelun? Esimerkiksi ymmärrettävä on vanhempien huoli siitä, että tytöt/naiset voisivat tulla häirityiksi esim. wc-tiloissa, jonne voisi tulla miehen varustuksilla ja hormoneilla mutta naisen sv-tunnuksella ja vaatteilla varustettu henkilö.

      • Anonyymi

        Osuit asian ytimeen. Ei mitään lisättävää.


      • Anonyymi

        Transkultti pakoitti jenkkien redditin sulkemaan naisille tarkoitettuja ryhmiä niin kuin vaikka PCOS ja muut menkkaongelmat, miehet mekoissa kuulema terrorisoivat myös raskaus ja endometrioosi ryhmiä. Pitäisi kivespussit hyväksyä niihin ryhmiin. Miksei feministit puutu tähän aivan törkeään naisvihaan?


    • Anonyymi

      Onhan tuo nyt nähty jo vasemmistolaisten, rasmuksien, silakoiden ja feministien keskusteluryhmissäkin ajat sitten, että siellä eri mieltä jostain olevat saavat kävellä partaveitsen terällä...

    • Anonyymi

      Nykyään täytyy olla miljonääri, että voi ilmaista mielipiteensä, muille se on liian vaarallista, voi mennä työpaikka alta. Ei ole enää mielipiteen vapautta.

    • Anonyymi

      Tää Rowling kunnostautui tavalla jonka me suomalaiset muistamme ja joka on nytkin ajankohtainen.
      Hän nimittäin kielsi kirjojensa painamisen Suomessa valmistetulle paperille koska siihen oli käytetty - aarniometsää!
      Vihermädättäjät käyttivät tarinaa joka meni satukirjailijaan täydestä ja hän kai kuvitteli edistävänsä myyntiä leimautumalla ympäristötietoiseksi paperinkuluttajaksi. Kaikkien mielikuvituksellisten juttujen jälkeen vihreiden unelma painopaperin tuotannon lopettamisesta alkaa olla karvasta todellisuutta.
      Sanomalehtipaperia voidaan tuoda muista maista, Suomessa sen tuottaminen loppuu.
      Miten lie palkitaan lopulta meikäläiset tuhoajat, Rowlingin metsähurskastelu ei sitten riittänyt estämään siskojen vihaa kun kyse tuli alapään asioista.

    • Anonyymi

      Meni hieman off-topic, my friend.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      674
      8161
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2392
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      234
      2380
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1924
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1515
    6. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      1307
    7. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1263
    8. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1059
    9. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      870
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      840
    Aihe