Eikö nyt olisi syytä erota?!!!
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d3aed73e-995f-43dc-a7e8-1bf238817fcb
Sossu on aina käsi veronmaksajien taskulla!
Harakka ryyppää veronmaksajien rahoilla
19
126
Vastaukset
- Anonyymi
totuuskomiteioita medialle ja dokaamista työajalla, haisee vanha kunnon neuvostoliitto.
- Anonyymi
Kyllä on per.... kun ei voi omilla maksaa juomista ja syömistä. Palkka on hyvä ja luulis että ei edes viitsisi muilla maksattaa. Tässä nähdään tämäkin punikkin ahneus.
- Anonyymi
Voi herranjestas sentään !!! Luitko tämän: ''Ruoat ja juomat maksoivat yhteensä 154,90 euroa'' Tuo summa ei riitä minulle yhdeksi illaksi;)
- Anonyymi
Pieni tulotaso ja aivokapasiteetti, luo rikollisen. Minäääää napanöyhtäni kanssa ja nauraa likaisesti kun jotkut ovat muka äänestäneet hänetkin sössimään yhteisiä asioita.
Pellejähän suurin osa heistä on. Todella epäluotettavia.- Anonyymi
Hyvät palkat ja pitää veron maksajien rahoja tuhlata . Käyttäs omia rahoja niin joutuu tavallinen veronmaksajakin. Vai pitäisikö meidänkin ravintola laskut lähettää eduskuntaan.
- Anonyymi
Kansalaiset!
Ei huolta.
Sisällis-sota on jo ovella. He pääsevät syömään ...etc.
Suomen veroja maksava kansa kiittää! - Anonyymi
Kepulainen ottaa valtion piikkiin kalliita 50 tuhannen euron pelonestokursseja ja se on ok. Demari ottaa pienet näkäräiset parin sadan euron kustannuksella, niin sehän on kaamea rikos joka suhteessa.
- Anonyymi
"Kepulainen ottaa valtion piikkiin kalliita 50 tuhannen euron pelonestokursseja ja se on ok."
Ok?
Mistä sen päättelet?
Eikö juuri siksi ole noussut melkoinen haloo, jopa ministeri erosi, kun niin monen mukaan asia ei ole lainkaan ok. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Kepulainen ottaa valtion piikkiin kalliita 50 tuhannen euron pelonestokursseja ja se on ok."
Ok?
Mistä sen päättelet?
Eikö juuri siksi ole noussut melkoinen haloo, jopa ministeri erosi, kun niin monen mukaan asia ei ole lainkaan ok.Höh?
Kepuhan pettää aina! Sehän on vanha totuus ja sananlaskukin suomenmaassa.Etkö ole ikinä kuullut?
Tutustu poika politiikkaan, niin tajuat asioita jotka ovat elämää ihmeellisempiä. - Anonyymi
Persaukisille 50 tonnia on tähtitieteellinen luku:)))))))))))))
- Anonyymi
ravinteliin ja päättäjän paskoille lasku vai pitääkö meidän maksaa vihervasurien öykkäröinit.
- Anonyymi
mutta missä on se 50 000 niinkö tässä kävi kuin maskikaupoissa sinne män mutta veronmaksajat mm. elakeläiset ja työttömät maksumiehiä että herroilla siis päättäjilä on leviä leipä eikä huolen häivää veronmaksajat maksaa eduskunnan tuhlailun.
- Anonyymi
Demarit jakoivat satoja miljoonia per&eenheiluttajille ja konsulteille sekä pöytälaatikkofirmoille. Marinin mukaan se oli ihan ok, tosin oma ukkohan siitä hyötysi. Nyt Tytti Tuppurainen haluaa, että Suomi maksaa italialaisten veronalennukset miljardilahjoituksin. Samaan aikaan demari Marin sanoo, että verot tulevat Suomessa nousemaan.
- Anonyymi
Kommaritko taas asialla?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/81bb8049-5112-4ade-8584-a6ba757ec797- Anonyymi
Viherkommarit varmaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viherkommarit varmaan?
Harakka on viher vassuri trendikäs homppeli!.kehtaattekin solvata häntä!ministeri s.marinkin antaa hänelle vaikka mitä.
- Anonyymi
Olisivat käyneet syömässä Harakan pesässä hodarit munalla. Ministeri lentäköön vaihtoon. Ei jatkoon. Rötösherrat kiikkiin.
- Anonyymi
miten voi olla yksinkertaista änestäjät miksi haluatte tuomoisia. vihreät vasemmisto demarit keskusta ei helvetti missä on isänmaalisuus. näillä mitä nyt ei ole suomalaisuus ykkös asia.ohisalo marini harakka ja haavisto menkää pois tästä meidän kotomaasta te ette ole tämän kansan edustajiia menkää sinne mikä on teidän ykkös asia.
- Anonyymi
ja anderson perässä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6668084Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672336Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332286- 1471868
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi281393Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511252Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1141244Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.70938Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65862Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7802