"Haluan nähdä niqabeja, jilbaabeja ja hijabeja kaikkialla" "Jos he näkevät että meitä on enemmän, heidän on pakko kunnioittaa meitä"
Kanadalainen imaami. Islam ei katsos suinkaan ole aggressiivisesti leviävä uskonto.
https://twitter.com/YasaAnter/status/1273940934179332096
Kanadalainen imaami. Islam ei katsos suinkaan ole aggressiivisesti leviävä uskonto.
https://twitter.com/YasaAnter/status/1273940934179332096
Vastaukset 10
Vanhimmat
Miksi ne vaatii aina kunnioitusta? Somalit, matut, matujenmatut jne. Eikö tasa-arvoisessa yhteiskunnassa ihmiset olekkaan samanarvoisia.
Eikö suomalainen vieläkään tajua näitten valloitusperiaatetta
- kävellä rajojen yli ja ottaa valta ja muuta valehtelua lässytystä siinä ohella
- valoittaa alueta mitään tekemättömästi omaas raivouteesa
Islam on johtanut nämä ihmisparat harhaan. Maailma olisi toisenlainen osaltaan, jos kristinusko olisi voinut vapaasti levitä tai ainakin sen maallinen vapaa muoto. Islam on todellakin paholaisen vastaisku.
Kun kristinusko oli yhtä nuori uskonto kuin islam on nyt,vääräuskoisten vainot, miekkalähetykset ja ristiretket olivat arkipäivää.
Maailmalle olisi kaikkein parasta, jos uskonnot vaan kuihtuisivat hiljaa pois. Kristinuskon kanssa on jo länsimaissa niin käymässäkin.
Kyse oli vallasta ja rahasta ,ei uskonnosta. Kirkko oli rikas ja jopa uhka myös valtaapitäville. Sama juttu kuin islamilla nyt kun sitä yritetään ujuttaa osaksi länsimaalaista yhteiskuntaa ja lainsädäntöä "ihmisoikeuksien" varjolla. Yksi Islamin idiootti on ministeri Ohisalo. Hän tekee juuri sitä mitä ei pitäisi tehdä.
BLM-liike toimii samalla peraatteella. Eli luo UHKAA kansalaisten keskuuteen.
Valkoisia vaaditaan polvistumaan mustien edessä. Jopa kiillottamaan kenkiä ja pesemään jalkoja.
Huippuna näin videon, jossa militantti musta mies vaati nuolemaan hänen saappaitaan tilaisuudessa kadulla! Eräs valkoinen nuori pari tekikin niin???
Sitten tuo musta militanti huusi ämyriin, että "te valkoiset tulette kohta olemaan meidän ORJIA"!?
Että sellaista rasismin ja orjuuden vastustusta....
Kirjoitat mielikuvituksellista paskaa. Noin paljonko pelkäät erilaisia ihmisiä?
Ei tarvitse tuntea nimenomaisesti pelkoa. Osa ihmisistä vain haluaa pitää maansa omanaan ja oman kultturinsa vallitsevan siinä omassa maassaan.
Uskoisin, että yleisin tunne on vastenmielisyys ja inho tulijoiden käytöksen vuoksi.
Kas kun se kunnioitus tulee ansaita.
Vai kirjoitan muka soopaa!? Kuules nyt vasurivajakki!
Noista tapahtumista on kansalaisten kuvaamia autenttisia VIDEOITA. Voit itse käydä katsomassa niitä vaikkapa YouTubesta.
Vaikka tuskin osaat englantia, niin varmaan ymmärrät sen verran, että tajuat mitä niissä tapahtuu. Mobiiliyhteyden kautta ne jopa automaatisesti tekstitetään suomeksi. Ellei sitä ominaisuutta olla blokattu eli sensuroitu vasurien toimesta.
Vasurisuvakki lukee vain valtamediaamme ja on uskovinaan sen valheita. Ja esiintyy täällä moraalisesti ylimielisenä?! Huhhuh...
Noin juuri. Jostain ihme syystä osa ihmisistä on niin fiksautunut ideologiaansa, että sitä muuria ei puhkaise mikään fakta.
No, itsepähän osansa valitsevat. Täytyy vain toivoa, että se pska ei lennä niiden päälle, jotka ovat koko ajan suhtautuneet skeptisesti nykypolitiikkaan, vaan rankaisee juurikin niitä, jotka tämän tilanteen ovat aiheuttaneet.