Somalien ja Irakilaisten elinkaarikustannukset

https://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/4517510/Perussuomalaiset esittaa kovia lukuja somalien ja irakilaisten elinkaarikustannuksista mukaan laskettu tulot ja menot

Aika kovia lukuja palkansaajien maksettavaksi.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Niin kuin olen aina sanonut, tuo elättien maahantuonti on kallein harrastus mitä vasemmisto ja globalistit harrastavat, mutta veronmaksajien rahoilla. Kustannukset ei jää pelkästään rahallisiin kustannuksiin.

Äänestä
  • Niinpä, pakolaiset ovat surmanneet kymmeniä suomalaisia, etupäässä nuoria ihmisiä, joilla olisi ollut elämä edessään.

    Äänestä

  • Yhteiskunnan rikastumista ei voida mitata matujen kustannuksilla. Hyödyt ovat
    moninkertaiset kuluihin nähden.

    Äänestä


Sarjassamme: ”turkkusesa osataam!” :/

”Tulokseen liittyy kuitenkin epävarmuustekijöitä sikäli, että tämän päivän tilanne ei välttämättä kerro näiden maahanmuuttajaryhmien työllistymistilanteesta esimerkiksi 30 vuoden kuluttua.”

Nii että suvakeilta löytyy sit ihan meedioita sielt laskentapuolelta jotka osaa jopa ihan etukäteen tietää et kuinka moni matu on 30 vuoden päästä töissä, ja kuinka moni ei? :)

Ja muo nyt henkilökohtasesti ei periaattessa kiinnosta sen *itun vertaa, et paljon se mamutus maksaa sillon ku mä oon jo tod. näk. mullan alla, vaan NYT, kun mä itse oon vielä mukana maksamassa tota täysin turhaa pelleilyä! :/

Äänestä

Todelliset nettokulut veronmaksajille ovat yli miljoonan per lärvi.

Äänestä

Vihervasemmiston harrastukset tulee kalliiksi tavalliselle veronmaksajalle, ei se yhtään ihmetytä ettei rahaa riitä vanhustenhoitoon.

Äänestä
  • Mitä yurhaan suomalainen niorikaan yöihin ainakaan muuten kuin pimeästi.Vain siten voi kiertää tuon ainaisen allahuakbarin elättämisen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/4517510/Perussuomalaiset esittaa kovia lukuja somalien ja irakilaisten elinkaarikustannuksista mukaan laskettu tulot ja menot

Aika kovia lukuja palkansaajien maksettavaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu