Varsin sympaattinen brändi. Minua ainakin naurava mies sai kiinnostumaan riisistä. On varmaan joskus ollut oiva Ben-niminen kokki - miten se voisi alentava olla?
Ihan sama asia kuin Jamie Oliverin naama paistinpannun pahvissa yms.
Ihan sama asia kuin Jamie Oliverin naama paistinpannun pahvissa yms.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Käyttöön käyttökelpoiset eufemismit, eli yön timot saavat olla jatkossa uncle benssejä ja arabiväestö taas göteborgs rapettajia - tuotemerkkien mukaan.
Minusta on hienoa että riisipaketin kanteen on päässyt henkilö, joka on pellolta kerännyt valkoiset riisinjyvät ravinnoksemme.
Eikös riisi tuoteta pääosin Aasiassa, onko riisipelloilla paljonkin tummaihoisia poimijoita?
Voi ei, nyt se riisikin on rasisti, se on valkoista omg!
Miksi nilkka bens paketissa on miehen eikä nilkan kuva jota nimi väittää?
Onko joku moittinut sitten?
Kun olin kakara niin ajattelin aina, että se on sen yrityksen omistaja. Nyt vanhenpama minut on opetettu ymmärtämään, ettei se ole, vaan orjuutettu musta ja kaikki kaupat jotka sitä myyvät ovat itse asiassa orjuuttajia myös ja ne pitää kaataa, koko yhteiskunta pitää itse asiassa kaataa, kaikki on pahoja varsinkin valkonahalliset. Kommunismi on pelastuksemme!!!!!!!!!!!
Jos olet valkoinen, olet syyllinen kaikkeen, tappakaamme siis kaikki valkoiset poika ja tyttölapset, vastenmieliset tulevaisuuden riistäjät. Huomaatteko miten sairaaksi touhu on mennyt,luulisi että lakikin jotenkin puuttuu jo tähän ihmisväri-jahtiin, kohteena valkoihoiset.
Ei siinä vikaa mutta se pitää pävittää nykypäivään siksi se on jatkossa uncle floyd rice.
On siinä paljonkin vikaa.
Riisi sisältää runsaasti arseenia, siis myrkkyä. Sitä on kerääntynyt riisiin kasteluvedestä ja maaperästä. Arseenia sisältävää kasvinsuojelumyrkkyä on käytetty pellossa, jossa riisiä kasvatetaan.
Esimerkiksi koirille ei voi syöttää riisiä edes pieniä määriä.
Vaihda riisi perunaan.
Niinniin muttakun peruna lihottaa eikä ole ulkomainen muodinmukainen vaan kotimainen juntti tuote.
Eihän se peruna ole suomalainen, vaan Perusta tänne aikoinaan tuotu ja eiköhän niitä perunapeltoja myrkytetä täälläkin.
Eikös se Benin kuva olisi poistettava rasitisena ?
Me Too riisi haluaa syrjäyttää sen. Vaikka samassa kattilassa kiehuisi. https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/puolustusvoimien-kenttäpiispalta-hämmentävä-kirjoitus-naiset-palautettava-synnyttäjiksi-–-vapaa-seksi-ajaa-suomen-turmioon/ar-BB15PbOh?li=BBr5KbI
Parasta syödä vaan oman maan potaatteja. Niin ei syyllisty mihinkään rikolliseen ketään kohtaan.
Niin mutta kun se perunakin on rasisti, se menee valkoisen suuhun.
Ben--sedällä on mustat viikset ja rillit. Miksi riisipaketin kyljessä on kuitenkin ....ri?
Itse asiassa Ben on jo läpikäynyt mittavan uraputken. Aluksi taisi olla jos ei orja niin ainakin duunari mutta ns. tietoisuuden lisääntyessä kohosi jo riisitehtaan johtajaksi. Mutta ei taida riittää, uncle Ben ikävästi viittaa uncle Tomiin.
Enpäs olisi tuota setä Tuomon tupaa enää muistanutkaan. Hyvä kun sanoit. https://fi.wikipedia.org/wiki/Setä_Tuomon_tupa
https://en.wikipedia.org/wiki/Uncle_Tom
Uncle-Beniä sortavan riisin voi hyvin korvata ruuanlaitossa kotimaisella ohrasuurimolla joka ei taatusti sorra kotoisia tummiamme. Tosin husun kuvanhan voisi paketin kylkeen laittaa mutta arvelen sen karkoittavan ainakin persujen äänestäjät.
Ohrasuurimo on paljon riisiä maukkaampaa ja terveellisempää mutta vaatii pitemmän kypsytysajan mutta sehän ei ole ongelma näinä aikoina.
Unohdat että somalit ovat ilmaiseksi raivanneet suomalaisten pellot ja kasvattaneet ohrat ja suurimot joten heillä on oikeus tuhota ohrapellot.