tämmöselle touhulle meinaako joku hullu vielä äänestää niitä jatkossa?
https://pt-media.org/2020/06/23/video-mustat-sarkevat-kaupunkia/
https://pt-media.org/2020/06/23/video-mustat-sarkevat-kaupunkia/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Yllätyitkö? En minäkään.
Mustat antaa nyt takaisin jenkeille ja briteille mitä he orjuuttamisellaan aiheuttivat kolonialismin aikaan mustien esi-isille. Haavat on syvät ja jatkuneet näihin päiviin asti,vaikka orjuuden piti loppua jo 1800-luvun lopussa. Millä vaan valkoiset saa hyvitettyä aiheuttamansa vääryydet jotta musta väki rauhoittuu,mene ja tiedä?
Valkoiset voivat tarttua aseisiin ja laittaa nämä terroristi väkivalloin kuriin ja poistumaan maasta
Vaarana on että alkaa tappaminen?
Eihän nämä nykyiset mustat ole olleet edes olemassa silloin orjuusaikana. Turha on heidän ryttyillä, toimisivat nyt niin, ettei vain tulisi uutta samanlaista aikaa.
Tämä mellakointi ja syyttömien omaisuuden rikkominen ei voi johtaa muuhun kuin vihaan heitä kohtaan.
Kuitenkin mustat ovat riippuvaisia valkoisten avusta. Entäs jos rahahanat sulkeutuvat ja rajat samoin.
Tämä voi olla totta muutamassa vuodessa. Jos puree ruokkijansa kättä, saa pian napin otsaansa.
Kuinka niin pääministeri tukee videon mukaista toimintaa?
Hieman tarkennusta.
Hän tukee BLM liikettä ja tässä videossa näytetään mitä se BLM tekee.
BLM liike tekee aivan oikein. USA:ssa alkaa olla jo muotia rankaista poliiseja. Suomessahan poliiseja ei ole rankaistu poliiseja tyylillä vuoden 1997 jälkeen jolloin kaksi Helsingin poliisilaitoksen hölmöä lähti autuaimmille partiomaille Tanskalainen luoti päässä
Lue aiheesta lisää missä tänään mennään tästä:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16327082/suomen-poliisi-ja-luottamuspula-(ii)
Miten juuri tuo video liittyy BLM:ään?
Kuvataan joku video ja kerrotaan, että kyse on BLM-liikkeestä.
Kerrotaan sitten, että pääministeri tukee tällaista väkivaltaista toimintaa.
Eikö tuo ole hieman liian kaukaa haettua?
Näin ketjuttamalla voidaan "todistella" mitä tahansa.
Hän marin sanoi haastattelussa että tukee blm aktivisteja joita tossakin videolla siis on ja tässä suomesta blm aktivisti uhomassa tuohovansa paikkoja jota marin omien sanojensa mukaan tukee.
https://pt-media.org/wp-content/uploads/2020/06/W_32Fd0YlNEG1-at.mp4?_=1
Siten että ovat blm aktivisteja siten se liityy ja marin tukee näitä omien sanojensa mukaan.
Suomalaista poliisia pitäisi mielestäsi "rankaista"? Suomalainen poliisi on ollut osallisena jenkkipoliisien touhuissa milloin..? Älä nyt helvetti viitsi, taidat olla joku anal-nisti teini.
Ohisaloska lukeutuu Mariniskan kanssa samoin ajattelevien sairaalloiseen nippuun !
SDP:ssä muutenkin on hinku tappamisiin. Muutenkin kuin pääministerin johdolla. Johan demarien "uuninpanko-peräkammaripoikakin" ehti uhkailla kansanedustajaa että kohta voi tulla vastaan joku joka antaa fyysistä palautetta.
Ex-persuun kohdistuneena sitä ei Toiviaisenkaan työhuoneessa uhkauksena nähdä. Mutta persun esittämänä jollekin vihervasemmistolaiselle kansanedustajalle, täyttyisivät rikoksen tunnusmerkit Toiviaisen pääkopassa ihan heittämällä.
Välittömästi armeijat kaduille joka kujaa pitkin, ettei yksikään pääse karkuun noista huumeitten myyjistä, ja ei muuta ku keskitysleiriin, niin pitkäksi aikaa, että alkavat tajuta, että he itse ovat aiheuttaneet rasisminsa.
Jenkeissäkin tyhmät pormestarit tuki näitä aluksi kuten marin mutta nyt seatlen pormestari on laitamassa poliist 6 kortelin vallatulle alueelle kuten trump on ehdottanut ampuivat sielä 19 vuotiaan hengiltä blm väki.
Parasta mihin nigga kykenee. On tuokin eräs tapa hankkia kunnioitusta.
Persut valehtelevat, vääristelevät sekä harrastavat vihapuhetta. Todisteet: Lukekaa Suomi 24 palstoja, jossa muuten on PS omisteinen modeyhtiö.
Tässsä marin tukema blm aktivisti vihapuhuu.
https://pt-media.org/wp-content/uploads/2020/06/W_32Fd0YlNEG1-at.mp4?_=1
ME OLEMME VAROITTANEET TEITÄ JO VUOSIKYMMENIÄ, JA TE OLETTE VAIN IRVAILLEET, JA PÖSSYTTÄNEET HUUMETÖTSIÄNNE, SYYTTÄNEET RASISTIKSI JA VAROITUKSIA VIHAPUHEEKSI. JA VIELÄKÖ JATKAT HORNAN HURTTA !
Koko "vihapuhe" on keksitty termi siitä ettei roistoja saa arvostella ja että pahat tyypit saa lusmuilla varjoissa tekojensa kanssa.
Kaikki riehuminen ja särkeminen osoittaa, että rasisti on oikeassa?
Marin, Andersson, Ohisalo, Haavisto ja muut kumppanit tukevat näitä rikollisia. Ja tämä käyttäytyminen on tyypillistä heille, rikotaan, varastetaan ja käytetään väkivaltaa. Sivistyneet ihmiset eivät toimi näin.
Marinin hallitus tuo näitä meille lisää Kreikasta ja höllentää maahanmuuttoa koskevia säännöksiä.
Nämä ihmiset luulevat, että videolla nähty käytös on voimaa, eivätkä tajua että heitä pidetään tyhminä ja rikollisina.
Lähtölaskenfa alkanut
Juu viime viikolla ilmasto uutinen että pulivuotta aikaa rekoida sit maapallo tuhotuu aiksemmin se oli 25 vuodenajan 10 vuotta sit tuhoutuu eli ei tule edes joulua enään se on menoa nyt sano ilmastoasinatuntiat.
En usko että jenkeissä on mitään systemaattista rasismi, mutta kohta on. Valkoiset jotka eivät paljoa ole olleet mustien kanssa tekemisissä muuttuvat rasisteiksi, koska pitävät tuollaista paska sakkia todisteena että mustat on apinoita ja jo valmiiksi rasistit vain saavat lisää vaahvistusta omiin uskomuksiinsa.
BLM, aloittaa ihan oikean rotu sodan kohta. He eivät usko tilastoihin, eivät järkeen, eivätkä usko toisia järkeviä mustia, eivätkä kuuntele ketään. He omaksuvat uhriutumisen.
Enenmäkin siellä on luokkayhteiskuntia osa asuu sillan alla osa hienostoalueella muurien takana ja loput siiinä välissä joka ryhmään kuuluu kaikkia etnisiä ryhmiä. Joku detroit oli esim. aikoinaan kukoistava teollisuus kaupunki ja jo ajat sitten siitä tuli osittain ghetto.
Voiko Suomessa riehua saamalla edistyksellisten vehervasemmistovoimien tuen, jos suvussa kiertää perimätietona, että isoesisä olisi 1500-luvulla joutunut voutien pieksämäksi?
Onko riittävä syy lähteä murjomaan ja polttamaan poliisiautoja?
Tekisi niin kauheasti mieli pistää ranttaliksi myös amerikkalaisia riistäjiä vastaan, kuten teki aikoinaan mm. Erkki Tuomioja,sd, ym.toverit.