absurdia jos 121-54 äänestää eduskunta onko rikos tapahtunut, kun
yksi kehottaa vieraslaji puheillaan keskellä päivää eduskunnassa huoletta nitistämään siis ihmisiä?
miksei tavallisilla ihmisillä ole sitten syytesuojaa?
nyt tuntuu todella hämärälle tämä eduskunna touhu ja eikö poliisi ole riippumaton ja voisi oman tutkinnan aloittaa? pelle touhua!
persuilla lupa tehdä törkeitä rikoksia?
40
171
Vastaukset
- Anonyymi
tuossa siis esim. ja lisää netti haulla varmaa
https://vieraslajit.fi/lajit/HBE.MG12/list - Anonyymi
Poliisi tutki jo ajat sitten ja totesi ei rikosta mutta sen jälkeen vasemmisto syyttäjä toiviainen jatkoi poliitista ajojahtiaan. Tämä mäenpään puhe ei kuohattanut ketään vuosi sitten kun hän sen piti mutta nut se on vihervasemmistolle hirveän suuri asia.
- Anonyymi
Ihme kun ei Al Taen tai Husu Husseinin sanomisista ei tehty tällaista numeroa. Ai niin, hehän ovat demareita, joille epärehellisyys kuuluu annettuna etuna.
- Anonyymi
Husu ei ole kansanedustaja eikä siis nauti syytesuojaa joten toivianen olisi voinut tehdä hänestä jo 3-4 tutkimusta mutta hän on vasemmitosyytäjä siksi ei nosta heitä vastaan syyteitä.
- Anonyymi
Liin puoleutoverilla oli itse perustettu tappofantasia sivu se rikkolista mistä ei ole tullut syytettä eikä tutkintaa vieläkään. Tämän mäenpään sanomiset taas poliisi on jo tutkinut ja todennut ei rikosta.
- Anonyymi
Lii aikoinaan itse oli huolissaan siitä, kun Turkissa meinattiin poistaa oppositioparlamentaarikkojen syytesuoja. Jostain syystä Li olisi ollut valmis samaan täällä Suomessa. Vihervasemmistolainen tekopyhyys.
- Anonyymi
Mäenpään puheista saisi pienemmät sakot kuin ylinopeudesta liikenteessä :D Se siitä törkeydestä :D
- Anonyymi
valehtelet
mäenpään mukaan hallitusohjelma vieraslajikirjausten toimenpiteet (lainsäädännön kiristäminen ja maahantulon estämisen lisäresursointi) olivat väärässä kohtaa hallitusohjelmaa
viheravassarit aina aika ajoin paljastavat todellisen luonteensa, kuten nyt kun vaativat YK:n yleismaailmallisen ihmisoikeuksien julistuksen 19. artiklan (eli mielipiteen ja ilmaisunvapaus) lopettamista Suomessa
mielipiteen ja ilmaisunvapauteen ei ole YK:ssa lisätty mainintaa, että olisi olemassa mielipiteitä, joiden ilmaiseminen ei ole sallittua - koko vihervasureiden hysteerisyys on pelkkää kiimaa ja halua ihmisoikeuksien halventamiseen- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ylläpito on poistanut tästä viestin sääntöjen vastaisena.
Kyllä se on kaikkien tiedossa ketkä terroristit tällaisia kommentteja latelee.
Valitettavasti teidän jumalanne ei kykene muuta kuin tuhoamaan kansoja ja maita.
Jeesus Jumalan Poika antaa ikuisen elämän ja voitti kuoleman ja Hän tulee tuhoamaan kaikki terroristit pelkällä ilmestymisellään. Hän ei tarvitse aseita eikä uhkauksia koska Hänen suuruutensa yksin saa viholliset kauhunvaltaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ylläpito on poistanut tästä viestin sääntöjen vastaisena.
Niin no mäenpää voimakkaan ruskettunut? vai mitä tarkoitit hänen kaltaisillaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ylläpito on poistanut tästä viestin sääntöjen vastaisena.
Mäenpää uskaltaa sanoa sanomisesa suoraan mutta sinä joudut piilosta huudella törkysi on siinä iso ero.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mäenpää uskaltaa sanoa sanomisesa suoraan mutta sinä joudut piilosta huudella törkysi on siinä iso ero.
en minä missään piilossa ole ja on yleisessä tiedossa että persut ovat vajakkeja, mäenpäänkin pää on kapeampi ohimon kohdalta mitä leuasta. siitä voi päätellä paljon ja erittäin hidas puheensa todistaa tämän. On varmaan oppinut ensimmäisen sanansa vasta kymmenvuotiaana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
en minä missään piilossa ole ja on yleisessä tiedossa että persut ovat vajakkeja, mäenpäänkin pää on kapeampi ohimon kohdalta mitä leuasta. siitä voi päätellä paljon ja erittäin hidas puheensa todistaa tämän. On varmaan oppinut ensimmäisen sanansa vasta kymmenvuotiaana.
Piilosta nytkin huutelet törkyäsi ja jutusi on 40-luvun natsi tasoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ylläpito on poistanut tästä viestin sääntöjen vastaisena.
Ite oot.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Piilosta nytkin huutelet törkyäsi ja jutusi on 40-luvun natsi tasoa.
Annetaan kela-elätille sananvapaus myös!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
en minä missään piilossa ole ja on yleisessä tiedossa että persut ovat vajakkeja, mäenpäänkin pää on kapeampi ohimon kohdalta mitä leuasta. siitä voi päätellä paljon ja erittäin hidas puheensa todistaa tämän. On varmaan oppinut ensimmäisen sanansa vasta kymmenvuotiaana.
Miksi vihaat perussuomalaisia ,etkö sinä käytökselläsi samalla vihaa kaikkea suomeen kuuluvaa ?! Ainut puolue ,joka yrittää pitää meidän puolta ja tuoda noita räikeitä epäkohtia esille . Onko sinusta hyvä,että meillä on satojen metrien pituiset leipäjonot, jatkuvasti lisääntyvät mielenterveyson gelmat,vanhusten huono hoito ,hoitajien loppuunpalaminen ,suuret lasten huostaan otot ,jatkuvasti lisääntyvä köyhyys ja älyttömän suuret maksut EU:lle ja myös tuo kehitysmaille jaettavat miljoonat ?? Hallitus puolueet haluavat vain myydä Suomen ja petaavat itselleen huippu virkoja ylisuurin palkoin Eu:ssa . Niinhän oman maan kurittajat palkitaan ( Jutta ja Katainen ym ) . Suosittelen sinua oikeasti tutustumaan ps :n ohjelmaan ja kuuntelemaan ,jos osaat mitä Halla-aho puhuu ,ehkä sinunkin järkesi palaa takaisin .Jos et arvosta Suomea,niin muuta pois .Ei ole koskaan ollut näin huonoa hallitusta ,kuin nyt on ..
- Anonyymi
Ai nytkö se vasta tuntuu hämärälle 😂
Kyllä se vuosien tuki terroristeja kohtaan on ollut hämärää jo kauan. Pedofiilienbtäysihoitoavustuksista puhumattakaan.
Mutta toki sinun mielestäsi rikosten vastustaminen puhumalla on hirveämpää kuin rikosten tekeminen huijaamalla ja valehtelemalla.
Onneksi Suomen eduskuntatalo romahtaa mereen kun tuomiot tulevat. - Anonyymi
VAIN tunkioharakat on noin sekopäisiä häpeämättömiä ja moraalittomia valehtelijoita, kuin aloittaja!
- Anonyymi
Kyllä vihreissä, demareissa, vasemmistoliitossa ja RKP:ssä on sairasta porukkaa. Näitä äänestävät ovat järjen tuolla puolen ja lisäksi elävät suurin osa nettoveronmaksajien verorahoilla.
- Anonyymi
Miksi eduskunta aina ennen lomille lähtöä tekee näitä virheitä?
joulukuus ennen lomille lähtöä hallitus sai niukasti luottamuksen vaikka sisälsi jopa vankeustuomitun ministeriksi?
kesäkuus ennen lomille lähtöä sai syytesuojan tämä vieraslajittaja?
ja mitä valetta aloituksessa? viittauksia ja vertauksia, oma mielipide kera sananvapaus mitään valehtelematta.
jos joku hippunen on jollain valetta sen voi aina panna tietämättömyyden piikkiin, mistä tulee tavalliselle kansalaiselle tosin porvarista eroten, pitkä linnatuomio ja täystuho yleensä. - Anonyymi
Demari Al taee sai olla rauhassa, vaikka tappotuomioita lateli, nyt yrittää poseerata rasismin vastustajana. Sitten on demari Husu, jolta löytyy rikoksia joka lähtöön. Haaviston tekemiset yritetään vissiin painaa unohduksiin.
Eli tosi kaksinaamaista peliä näiltä vihervasemmisto laisilta. YÖKÖTTÄÄ tämmöinen näytelmä, kun samaan aikaan iso osa suomalaisista kamppailee elannosta ja laskujen maksamisesta. Hyi. - Anonyymi
selittäisikö aloitttaja-urpo mihin kansanryhmään kuuluvat maahanmuuttajat.
- Anonyymi
No mihin "kansanryhmään" kuuluu sanotaan nyt vaikka mustat ihmiset
- Anonyymi
En kyllä ymmärrä sitä, että jos saman asian sanoo eduskunnan ulkopuolella, niin se täyttää heti rikoksen tunnusmerkit, mutta kun sen tekee eduskuntasalissa, niin ei voida tuomita rikoksesta.
- Anonyymi
Oikeus voitti. Vihervasemmisto on senverran rasistista omaa kansaansa kohtaan joten jos tuosta olisi syytteet tullu vaatisin koko vihreitä, vasemmistoa ja puolet demareista valtakunnan oikeuteen.
Vielä meillä onneksi on sananvapautta! Vaikka vasurit pyrkii sitä rajoittamaan. - Anonyymi
"Fariseukset menivät neuvottelemaan keskenään, miten saisivat Jeesuksen sanoistaan ansaan. He lähettivät hänen luokseen opetuslapsiaan yhdessä Herodeksen kannattajien kanssa. Nämä sanoivat: ”Opettaja, me tiedämme, että sinä puhut totta ja opetat Jumalan tietä totuuden mukaisesti. Sinä olet ihmisistä riippumaton etkä tee eroa heidän välillään. Sano siis meille, mitä mieltä olet: onko oikein maksaa keisarille veroa vai ei?” Mutta Jeesus huomasi heidän kieroutensa ja sanoi: ”Te teeskentelijät! Miksi te yritätte saada minut ansaan? Näyttäkää sitä rahaa, jolla maksatte veronne.” He ottivat esiin denaarin. Jeesus kysyi heiltä: ”Kenen kuva ja nimi siinä on?” ”Keisarin”, he vastasivat. Silloin Jeesus sanoi heille: ”Antakaa siis keisarille mikä keisarille kuuluu ja Jumalalle mikä Jumalalle kuuluu.” Kuullessaan tämän he hämmästyivät. He jättivät Jeesuksen rauhaan ja lähtivät pois.
-Matteus-- Anonyymi
Jeesus tunnisti kierot ketkujen juonet aina. Sillähän kommunistit vihasi Raamattuun uskovia kristittyjä joka maassa, kun heissä oleva pimeyden henki sai heidät vaistoamaan, että heidän kierot juonet ja petokset paljastuu, ja siksi tuhosivat kirkot ja retuuttivat uskovat pappeja myöten siperiaan vankileireille, ja nykyisin pohjois-korea ja kiina syyttää siellä olevia kristittyjä vakoilusta, ja hajottavat seurakuntia.
Sama henki näkyy olevan nykyvihreissäkin, kun räähkivät Päivi Räsäsen syytteisiin järjetömillä verukkeilla, Raamatunsanan julkituomisen takia, mutta itse levittävät kaikkea moraalittomuutta, vaatien jopa sukurutsausta ja eläinpornoa lailliseksi ja lapsille huumeita, ja vain siksi, että saisivat sitten itselleen äänestäjiä.
- Anonyymi
Käsittämätöntä että 121 edustajaa on valmis vaijentamaan "väärät" mielipiteet?
- Anonyymi
Niin mutta sitten kun se olisi osut omalle kohdalle kun ovat oppostiossa niin ääni tietysti muuttuisi kellossa tämä olisi avannut padoranlipaan jolla hallitus voi laittaa aina empämieluisia oppostion väkeä syyttäjälle. Tällä kertaa tämä tosin suojasi toiviaisen poltiikan yritykseltä aika vekkulia.
- Anonyymi
Persujen puheet ovat pyhäkoulupoikien puheita verrattuna erääseen uskontoon eikä ikinä syytettä.
- Anonyymi
Ottakaahan lista ylös ketkä haluavat rajoittaa sananvapautta Suomessa?
- Anonyymi
Ei ne omaa vapautta halua rajoitaa poliitisen vastustajansa vain. Tässä pian kävi kuitenkin niin että näitä tulaan näkeen jatkossa lisää ja auta armias jos se osuu nähin kakkatiin mikä itku siitä tulee sitten mutta peli on avattu.
- Anonyymi
Jännä juttu, et KAIKKI muista kun kristillisdemokrateista (eli kepusta ja kokoomuksesta) jotka äänesti Mäenpään puolesta, oli MIEHIÄ!
Eli feminatsit todellakin ovat feminatseja! Joilla ei ole kenelläkään edes omia aivoja.- Anonyymi
Ainiin ja toki Liike Nytin Harkimo ja omassa ryhmässään yksin oleva Turtiainen. Mut siltikin edelleen kaikki miehiä.
- Anonyymi
Onneksi demokratia voitti kerrankin tässä anarkistisessa pellelaitoksessa
- Anonyymi
Vihapuhe ja vastakkainasettelu voitti, huono homma.
- Anonyymi
Onneksi aloittajan kaltaiset hunningon hurtat saitte näpeillenne.
Koko revohka on hyvä esimerkki siitä, miten tunkioharakoilla on tapana aloittaa joka kerta jokiu paskanrähinä, ettei tartteisi ottaa mitään vastuuta esille tuotuun asiaan, vaan koettaa saada muutettua homma aivan muuksi.
Niinkuin Halla-aho hyvin sanoikin, "he heittäytyvät tyhmiksi, ja ymmärtävät tahallaan väärin".
-Minä lisään vielä siihen, että HE OVAT tyhmiä. - Anonyymi
Meni normaalisti, niinkuin oikein onkin
- Anonyymi
mäenpäällä on ollut zikavirus pienenä, näkee kallonmuodosta. Puhe on hidasta, kuten aivotoiminta yleensäkin. Muistuttaa toista natsia, joka ei sinisiin siirtyessään tullut enää valituksi, oli puolustusministerinä, samalla tavalla 5 sanan lause kesti sanoa puoli tuntia.
- Anonyymi
Persujen kansanedustaja kertoo eduskunnassa halustaan hävittää vieraslajeja eli ihmisryhmiä. Onkohan Suomen historiassa koskaan ollut vastaavaa? Tavallaanhan persut siis ovat tehneet historiaa.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6668084Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672336Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332286- 1471868
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi281393Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511252Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1141244Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.70938Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65862Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7802