https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/juuri-nyt-glasgow-ssa-joukkopuukotus-mediatietojen-mukaan-ainakin-kolme-kuollutta/7857884#gs.9cvf2w
Tekotavaltaan näyttäisi tämä toinenkin joukkopuukotus mahdolliselta terroristi-iskulta?
Tekotavaltaan näyttäisi tämä toinenkin joukkopuukotus mahdolliselta terroristi-iskulta?
Vastaukset 19
Vanhimmat
Turvapaikan saaneet näyttävät kiitollisuuttaan. Kiitos Merkel tästäkin!
Tuoreen uutisen mukaan kyseessä oli turvapaikanhakijoiden majoituspaikka.
Toisin sanoen taas viime aikoina lisääntynyt äärioikeiston terroristinen murha.
KannattaisikoSuomessakin jo herätä ja tuomita esim.vieraskasvipuheet.
Eduskunnassakn persukokkareet ja kristityt ja osa kepulaisista ova tässä asiassa liian suvaitsevaisia.
Koomista,että persuista on tullut suvakkipuolue.Hyväksyy jo raiskauksetkin.Näin suvakkeja ei mikään muu puolue ole.
https://www.forbritain.uk/2020/04/26/sunday-column-grooming-gang-cover-up-continues/
asuisitko lastesi kanssa glasgowssa näiden kanssa naapurina?
Siellä on päivittäin näitä puukotuksia, vuodessa tuhansia.Niistä ei valemedia vaan uutisoi.
muutama päivä sitten puukotettiin mies ja raiskattiin 14v tyttö.
https://www.dailyrecord.co.uk/news/scottish-news/man-stabbed-playing-rugby-brutal-22229325
ei ole ihme että alkaa pinna kiristyä paikallisilla.
Kun puukotuksia on vuodessa tuhansia niin tyhmemmänkin pitäisi ymmärtää ettei niistä kaikista voi uutisoida Suomessa taiedes Englannissa.
Ja tyhmempikin ymmärtää, että varmasti uutisoidaan JOKAINEN puukotus, jossa tekijä on valkoinen ja uhri musta!
Englanti erosi EU sta
Tärkein syy Maahanmuuttajat
Esim V 2018 englantiin tuli m 600 000 Maahanmuuttajaa
Ei mikään maa kestä sellaista
Tuoreen uutisen mukaan kysessää on kahden natsijärejstön välienselvittelystä.
Tuore sulla on housuissas
paikka (hotelli) täynnä laittomia matuja
https://www.dailyrecord.co.uk/news/scottish-news/glasgow-stabbing-hotel-being-used-22258682
pysytään kaukana noista, eikä mitään yhteistä muutttajan kaas
Poliisi on ampunut sudanilaisen turvapaikanhakijan sen jälkeen kun tämä tappoi kolme ja haavoitti kuutta veitsi-iskussa Glasgow’ssa Skotlannissa perjantaina.
Sudanilainen turvapaikanhakija oli raivossaan hänelle koronakriisin aikana tarjotusta ruoasta. Sudanilainen oli uhannut väkivallalla toisia turvapaikanhakijoita ja valittanut olevansa hyvin nälkäinen.
Kuutta haavoittunutta hoidetaan sairaalassa. Yksi haavoittuneista on poliisi, ja hän on kriittisessä tilassa.
Veitsihyökkäys tapahtui West George -kadun varrella sijaitsevassa Park Inn -hotellissa, joka majoittaa turvapaikanhakijoita. Iskun aikana hotellissa oli noin 100 turvapaikanhakijaa.
Ako Zada Skotlannin kurdiyhteisöstä ei usko tapahtuman olleen terrori-isku. Hänen näkemyksensä mukaan hotellin ala-arvoiset olosuhteet ovat saaneet aikaan masennusta ja syynä veitsi-iskuun on siten mielenhäiriö.
eikö banaanit olleet kypsiä?
Viidakosta tulee ihmisiä, jotka ovat tottuneet käyttämään puukkoa!
Summer of Love ♥2020 ♥
Kyllä on kiitollista toimintaa, meillä suorastaan halutaan näitä ”lahjakkuuksia” tänne.
Asia jota ihmettelen kun meillä on näitä omiakin hulluja ihan tarpeeksi ....
Tiedotan
Brittipoliisit juoksivat henkensä kaupalla pakoon BLM-mellakoitsijoita. Koska he eivät saa käyttää mitään suojia tai aseita puolustaakseen itseään.
MUTTA kun vastassa oli rauhalliset vastamielenosoittajat, niin poliisit olivat täydessä mellakkavarustuksessa!?
Käskyhän tuli tietysti poliisijohdolta, joka saa käskynsä päättäjiltä. Mitä arvelette tavallisen rivipoliisin ajattelevan heistä?
vasemmisto on hiljaa
Poikaparat olisivat halunneet vain uudet tennarit.
Nauretaanpa sille!
Tämäkään avaus ei liity mitenkään islamisaatioon…
Eikö totta PROFEETTA MOKTAR!