Turkuun saapunut jo korona 2...

ei siihen kauaa mennyt. Ulkomaalaisten asuntolassa todettu jo 9 tartuntaa viikon aikana. Se on nyt ravintolat takaisin kiinni.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Rajat auki ja matkustakaa espanjaan on melkein jo kehoitus. Samoin kuin yltiösuvaitsevan naapurimme ruotsin kanssa. Ei muuta kuin hakemaan nuuskaa ja muuta vapaasti. Silmät kiinni ja sinnepäin näkyy olevan periaate ja kohta ihmetellään kun suomi on taas karanteenissa ja väestö työttömänä.
Mikä helvetin vaikeus siinä on pitää niitä rajoja kiinni???

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ei siihen kauaa mennyt. Ulkomaalaisten asuntolassa todettu jo 9 tartuntaa viikon aikana. Se on nyt ravintolat takaisin kiinni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu