Haluaisin elää mutta tilanne johti päätökseen,

Anonyymi

että haluan kuolla. Eikö se kuitenkin ole oma päätös jos kuolen. Moni jää suremaan ja tulen pilaamaan aviomieheni elämän. Viestiksi laitan että kukaan ei voinut enää auttaa ongelmissamme. Sitäpaitsi varmasti mieheni saa tukea töistä, perheeltä, on ystäviltä ja ehkä jostain sosiaalipaskasta mitkä nyt yleensä on "auttavinaan".

Realistisesti: hänen elämänsä tulee paranemaan ja lopulta hän on onnellinen. Onnellisempi kuin minun eläessäni. Minä olen arvoton roska. Hän on ihana ihminen. Itken tätä kirjoittaessani, koska en ole ketään rakastanut niin paljoa. En vaan pysty antamaan enää enempää ja korjaamaan asioitamme.

Kirjoitan sitten pitkän tarinan siihen vaan syistä niin ihmiset varmasti paremmin ymmärtävät. On varmasti heitä jotka ajattelevat, että olisin voinut auttaa jos olisin tiennyt. Just joo no niin olisit auttanut sitten!

En yritä enää hakea apua vaan tulen tappamaan itseni. Varmasti työpaikalle järkytys myös ja no, liudalle läheisiä.. Olen suunnitellut tätä pitkään. Tänään minulla on levollinen olo 😊 Pian kärsimys loppuu.

Kun ei täältä päässyt ajoissa muuttamaan onnellisille laitumille niin tulen sitten katkerana kummittelemaan monille Ylöjärvellä. Täällähän sitä kummittelua riittää. En tosin ole varma uskonko sellaiseen edes pyh!
No se nähdään tuolla puolen.

Hyvästi ja kaikkea hyvää muiden elämään. Yritän olla hyvin vähän traaginen tavassani. Lääkkeillä tapahtuu ja kun en yleensä sellaisia käytä niin ei ollut kovin helppoa saada käsiinsä mutta hätä keinot keksii❤️
Nauttikaa te kunnon ihmiset vaan kissanpäivistänne. Narkkarit ja rikollisetkin varmasti ovat minua onnellisempia.

2

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paras varasuunnitelmani mitä olen koskaan keksinyt. Tämähän siis käytännössä on sama kuin pakeneminen. Ei voi mitään.
      En myöskään usko Jumalan olemassaoloon. Turhaa löpinää.
      Petyin, koska rukoilin monta vuotta ja kaikki meni vain huonommaksi. Joskus jonkun ihmisen poistuminen on pienempi taakka kuin hänen olemassaolonsa.

      AP.

      • Anonyymi

        Mieti nyt vielä pari kertaa,mitä kaikkea sulla on.Asiat kyllä selviävät.Enkeleitä poluillesi.Voinko jotenkin auttaa kanssakulkijaani vaikeassa tilanteessasi?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3394
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1994
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1729
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1527
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1508
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1391
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1377
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1227
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1125
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe