että haluan kuolla. Eikö se kuitenkin ole oma päätös jos kuolen. Moni jää suremaan ja tulen pilaamaan aviomieheni elämän. Viestiksi laitan että kukaan ei voinut enää auttaa ongelmissamme. Sitäpaitsi varmasti mieheni saa tukea töistä, perheeltä, on ystäviltä ja ehkä jostain sosiaalipaskasta mitkä nyt yleensä on "auttavinaan".
Realistisesti: hänen elämänsä tulee paranemaan ja lopulta hän on onnellinen. Onnellisempi kuin minun eläessäni. Minä olen arvoton roska. Hän on ihana ihminen. Itken tätä kirjoittaessani, koska en ole ketään rakastanut niin paljoa. En vaan pysty antamaan enää enempää ja korjaamaan asioitamme.
Kirjoitan sitten pitkän tarinan siihen vaan syistä niin ihmiset varmasti paremmin ymmärtävät. On varmasti heitä jotka ajattelevat, että olisin voinut auttaa jos olisin tiennyt. Just joo no niin olisit auttanut sitten!
En yritä enää hakea apua vaan tulen tappamaan itseni. Varmasti työpaikalle järkytys myös ja no, liudalle läheisiä.. Olen suunnitellut tätä pitkään. Tänään minulla on levollinen olo 😊 Pian kärsimys loppuu.
Kun ei täältä päässyt ajoissa muuttamaan onnellisille laitumille niin tulen sitten katkerana kummittelemaan monille Ylöjärvellä. Täällähän sitä kummittelua riittää. En tosin ole varma uskonko sellaiseen edes pyh!
No se nähdään tuolla puolen.
Hyvästi ja kaikkea hyvää muiden elämään. Yritän olla hyvin vähän traaginen tavassani. Lääkkeillä tapahtuu ja kun en yleensä sellaisia käytä niin ei ollut kovin helppoa saada käsiinsä mutta hätä keinot keksii❤️
Nauttikaa te kunnon ihmiset vaan kissanpäivistänne. Narkkarit ja rikollisetkin varmasti ovat minua onnellisempia.
Haluaisin elää mutta tilanne johti päätökseen,
Anonyymi
2
118
Vastaukset
- Anonyymi
Paras varasuunnitelmani mitä olen koskaan keksinyt. Tämähän siis käytännössä on sama kuin pakeneminen. Ei voi mitään.
En myöskään usko Jumalan olemassaoloon. Turhaa löpinää.
Petyin, koska rukoilin monta vuotta ja kaikki meni vain huonommaksi. Joskus jonkun ihmisen poistuminen on pienempi taakka kuin hänen olemassaolonsa.
AP.- Anonyymi
Mieti nyt vielä pari kertaa,mitä kaikkea sulla on.Asiat kyllä selviävät.Enkeleitä poluillesi.Voinko jotenkin auttaa kanssakulkijaani vaikeassa tilanteessasi?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk17710121Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi149621Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1598165Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2737651Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1606324Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k886030Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j645857Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit1004912Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja183992Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!
Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist621679