aamu tv 1 silpominen maailmalla

Anonyymi

Kannattaa katsoa

kulttuurit ja maahanmuutto suomi

16

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      suomalaista menoa nykyään

      miehet sanoo

    • Anonyymi

      kaikki kulttuurit ja miehet katsomaan ohjelmaa

    • Anonyymi

      Taanoinen eduskuntakeskustelu vieraslajeista sai ainakin ns. itseään parempina piireinä pitävät kauhistumaan suomalaisesta suorapuheisuudesta ja kekseliäästä rinnastuksesta.
      Äänestykseen meni ja paljon porua, vähän villoja! Ja paljonkohan tuo sivistynyt (huvittava ) tunteja kestänyt keskustelu tulikaan veronmaksajille maksamaa?

      Nyt uusi keskustelunaihe Suomen eduskuntaan! Ehdotan:

      Kirjailija Kalle Päätalo kertoo Taivalkoskella emäntien = naisten, keksineen sopivamman nimen ojalle: "Kauniin Paikan Oja".
      Peruskartassa on toistaiseksi vielä? Alkuperäinen nimi !

      Uskaltaako eduskunnassa joku kysellä todellisesta Suomenmaahan pesiytyneestä väkivallasta, vai onko Se ihan kulttuuria? Eli aloittaa keskustelun: "Vitun silpomisesta" ???

      Ja jos oikeusministerin naama alkaa punoittamaan , niin pitäisikö keskustelu avata jotenkin kierrellen, esim. suo-ojitusten entistämisillä ja sammaleikon palautuksilla ... kauniiksi?

      Tuohonko vedetään SE raja, mikä nyt jäi epäselväksi?

      • Anonyymi

        Hopsan, meillä on nyt hallitushjelmaan kirjattu tämä intersektionaalinen feminismi. Jos nämä vatunleikkaajat katsovat että se kuuluu niiden kulttuuriin niin seuraava etappi on että voivat hakea kelasta rahaa ja vattupensaita leikkaa suomen lääkärit.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hopsan, meillä on nyt hallitushjelmaan kirjattu tämä intersektionaalinen feminismi. Jos nämä vatunleikkaajat katsovat että se kuuluu niiden kulttuuriin niin seuraava etappi on että voivat hakea kelasta rahaa ja vattupensaita leikkaa suomen lääkärit.

        Milloinhan eduskunnassa käydään yhtä hektinen keskustelu Suomessa tapahtuvista pimpansilpomisista kuin sanan "vieraslaji" aiheuttamasta kohusta?


    • Anonyymi

      Odottelen YLEmädätyksen tokumettia aihheesta transsilpominen suomessa.

    • Anonyymi

      Sillunpilpojat poistavat "vieraskudosta" tyttöjen alapäistä, valtakunnansyyttäjä ei puutu kyseiseen rikollisuuteen koska noudattaa sharialakia, jossa silpominen on määrätty. Mutta eihän sharialaki liity mitenkään islamiin,eihän?

      • Anonyymi

        Islam on iloinen asia sanoisi eräskin karvahattu ja hohottaisi hullun lailla päälle.


    • Anonyymi

      vihreet kuulat onko teillä telkkaria?

    • Anonyymi

      huiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ja maalittamista, uskonrauhan rikkomista ja tietenkin kiihoittamista kansanryhmää vastaan.


    • Anonyymi

      Onko kukaan nähnyt ”siveämpiä” naisia. Tämä tehdään vain 98%:lle tytöistä ja naisista Somaliassa. Näistä ei saa puhua koska näin ei tehdä 101%:lle tytöistä ja naisista. Muuten rasismi!

    • Anonyymi

      miksi silpojat solutautuvat suomeen ilmaiselämään vielä ja täyttävät suomen maaperän
      - pysy kaukana näistä ei mitään yhteistä

    • Anonyymi

      Silpominen jatkuu ja voi hyvin...

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      127
      2333
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      950
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      128
      949
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe