Taas SDP tyyppi sekoilee
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Koska Marin alkaa puuttumaan omien sekoiluihin eipä ole kuulunu mitään.
Siksi ei puutu, kun koko porukka on samanlaisia sekopäitä.
Ei voi puuttua koska rasismi ja bläk livers
Milloin+Husu+politiikkona+tekee+jotain+seuraavien+asioiden+eteen:
-tyttöjen+silpomisen+lopettamiseksi
-somalinaisten+työllistymisen+eteen,+vain+noin+20%+työelämässä+mukana+eli+elävät+Kelan+kustannuksella
-moniavioisuuden+poistamiseksi
Noista+asioista+hän+ei+hiiskahdakkaan.
Se+kuin,+että+arvostelee+ja+haukkuu+suomalaisia+rasisteiksi.
Niin yksinhuoltajuus on yleisempää somaleiden keskuudessa kuin kantasuomalaisten. Asiasta ei voi hiiskua, mutta syy lienee muslimiuskonnon moniavioisuudesta.
"Yksinhuoltajana"saa paremmat tuet eikä tarvii mennä töihin.
Enpähän taida seuraavissa vaaleissa äänestää SDP:tta. Ja lakkasin äänistämästä vihreitä vajaa 10 vuotta sitten äänestettyäni heitä melkein 30 vuotta.
Tämä ihminen on heitetty valehtelun takia ulos poliittisesta ryhmästä ja kelpaa silti monikulttuuriyhdistyksen toiminnanjohtajaksi, ilmeisesti tämä valehtelu on monikulttuurityössä siis vain profit. Muuten en ymmärrä. No se ainakin vahvistaa epäluuloja näitä verorahoilla pyöriviä matuttamisliigoja kohtaan.
Jatkuva valehtelu näyttää olevan ammatillinen näyttö näissä piireissä