Onko palanut puu kuollut?

https://yle.fi/uutiset/3-11429911
Puuthan ei näytä pahastikaan palaneilta,eikö ne kasvaisi kuitenkin edelleen? Onko metsäasiantuntijoita?
Vai saako täällä puhua muuta kuin persuruikutusta?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Saa puhua muutakin, mutta valitettavasti normi keskustelut tuppaa hautautumaan persuja tekovihaavien jatkuvan kitinän ja mölinän alle.

Palanut puu ei parane entiselleen, vaan lahoaa tai muuten hajoaa palaneelta osilta, mutta juurivesoja voi alkaa ajan kanssa puskemaan esiin. Metsäpalot lisäksi uudistaa luontoa, joten uutta puuta tulee tilalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://yle.fi/uutiset/3-11429911
Puuthan ei näytä pahastikaan palaneilta,eikö ne kasvaisi kuitenkin edelleen? Onko metsäasiantuntijoita?
Vai saako täällä puhua muuta kuin persuruikutusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu