Tyyppinä uskis

Bush on hyvä esimerkki uskiksesta. Ensiksi hän evää armahdus anomukset, 130 kuolemaan tuomitulta ja sitten yrittää tehdä kaikkensa että joku aivokuollut uskis pidettäisiin väkisin hengissä.

Ei sit mitään tolkkua. Uskonto halvannuttaa aivotoiminnaan totaalisesti.

Onneksi en ole uskis ....
5198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

joo...

Äänestä

kylllä itsekin mielummin yhden aivokuolleen uskovaisen hengissä pitäisin kuin 130 murhaajaa / lastenraiskaajaa tai mitä sitten lienevätkään.

Mutta muutenhan bush ei kyllä mikään loistomerkki uskiksesta ole..

Äänestä

sinulla se aivotoiminta(jos sitä siksi voi sanoa), on halvaantunut jo....
voit ihan huoleti ryhtyä vaikka uskikseksi...tiedä vaikka Jumala palauttaa muutaman aivosolun takaisin.:D

Se olisi onnesi!

Äänestä

Etkö ite tappaisi mieluummin rikollisia, kuin tavallisia ihmisiä? Tässä tapauksessa Bush on ihan oikeassa, vaikka hihhulia leikkiikin.

Äänestä
  • Bush ei totisesti näinä verenkarvaisina päivinä ole missään asiassa oikeassa. Sillä suuri on huuto näinä päivinä: Natsit maan rakoon! Rukoile Purkkia, pakana, rukoile vuotavan sielusi puolesta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mirka... ... . .. . kirjoitti:

Bush on hyvä esimerkki uskiksesta. Ensiksi hän evää armahdus anomukset, 130 kuolemaan tuomitulta ja sitten yrittää tehdä kaikkensa että joku aivokuollut uskis pidettäisiin väkisin hengissä.

Ei sit mitään tolkkua. Uskonto halvannuttaa aivotoiminnaan totaalisesti.

Onneksi en ole uskis ....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu