Pekan törkyilyt hankkiessaan isisrikollisia suomeen on nyt saatu tutkittua. Tapaus odottaa enää viimeistelyä, eli linnatuomion julistamista.
Haavistolle linnatuomio.
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Eikä Pekkakaan pistä pahakseen, siellä hän voi olla oma itsensä.
Jokainen saa enemmin tai myöhemmin ansioidensa mukaan, kaikella on hintansa tässä maailmassa. Pekka on ollut koko elämänsä jotenkin ” suojattu” mutta ehkäpä ajat muuttuu tässäkin tapauksessa ja elämän julma käsi osuu vuorostaan Pekkaan.
Audin penkiltä tiilenpäitä lukemaan.
Ehei! Katsokaas vaan, niin valtakunnankiukku toteaa, ettei mitään aihetta syyttää mistään. Aika kumma juttu muuten, että tutkinnan alaisena olevaa ministeriä ei ole hyllytetty tutkinnan ajaksi. Taitaa olla koko tutkinta ihan fuulaa.
Onhan Pekalla paljon avuja, vaikka se tärkein eli suojaväri kylläkin puuttuu. Mies on kuitenkin vihreä homo, sivari, puoliso kehitysmaamies ja koulutuksena ylioppilas.
Aha, tämäpä asia epäselvä. Onko syytekirjelmä olemassa vai onko syytekirjelmä salainen persutotuus.
Stalinillakin oli syytekirjelmät törkyilyistä ja rikoksista tutkitusti tosivalmiita. Miten on asianlaita nyt ? Eli onko salatutkinnot tulleet tutkittua vai tartteeko persu lisää viinaa ennekuin näkee epäselvän päivän.
Ei sinunlaisille siankusipäille kerrota mitään.
Punikit valittaa kun oma homopoika joutuu syytteeseen. Syytekirjelmät on helppo kirjoittaa, kun Haaviston laittomuuksista on selvät todisteet. Haavisto kai kuvitteli, että virkamiehiä voi vapaasti pompottaa ja vaatia tekemään laittomuuksia.
Tyypillistä persu-potaskaa. Kun itse ensin tuotettiin Suomeen 35.000 kunniakansalaista niin nyt sitten yritetään vaihtaa puheenaihetta.
Aivan, kuolemantuomio tuolle perserotalle.
Onko siellä taas joku Jeesuksen morsian mölyämässä. Uskovathan homoseksuaaleille kuolematuomioita jakavat aivan kuten Paavali ja Mooses ovat opettaneet.
Suomi on sellainen ihmemaa, että linna, jossa haavisto tulee istumaan on presidentin linna.
Haavisto pääsee heti vankilassa morsioksi kun sisään astuu...
Alkavat tappeleen Pekan suosiosta.
Yleinensyyttäjä käsittelee asian persusteellisesti.