Palautetaanko pantaliinit vai tuleeko huutokauppa?
Nyt se on haettu konkurssiin
Anonyymi
401000
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Että pitikin sattua hyi-hai-hupiukon pakkolomalla!
Mistä löytyy varmistus tälle tiedolle?
Harhoja.Liikaa ajatellu asiaa niin tullu todeksi pakkomielteet.
Mitähän täältä on taas poisteltu sääntöjenvastaisena.
Totuusko?
Totuus tekee kipeää..se lisää tuskaa..
Mikä on haettu? Missä?
Luulotautia tai tahallista valehtelua
Veikkaisin jälkimmäistä. Ikävä kyllä
Ei matkaiilu bisnes voi mennä konkurssiin jos niin kävisi miettikääpä millainen kylä Ähtäri olisi Ilman eläinpuistoa
Tottakai voi mennä. Miettikääpä millainen kaivos Talvivaara olisi ilman Talvivaaran Kaivososakeyhtiötä? Yleensä heikosti kannattava yritystoiminta on kannattavaa vasta kolmen konkurssin jälkeen.
Sellaista bisnestä ei olekaan, joka ei voisi mennä konkurssiin.
Piti sanoman että matkailubisnestä ei voi missään tapauksessa antaa mennä konkurssiin..muutoin Ähtärimme on sama kuin joku Pylkönmäki tai Töysä
Onko siinäkään järkeä että joka vuosi pääomitetaan 2 miljoonalla pandavuokrat.
Eihän ne turistit kylillä näy.lähtevät zoosta suoraan keskiselle ilmaiseen tivoliin ja karavaani alueelle.joku saattaa topata abc:llä,nesteen hökkeliin ei toppaa kukaan.
Kyllä se kuule on jo.
Eipä tuota tietoa muualla ole näkynyt kuin täällä ja tuota ei usko kukaan
Pylkkis ja Töysä ovat hienoa paikkoja.
Mitä sinä tiedät turistien menemisestä? Keskity sinä pandoihin niinkuin tähänkin asti.
Me turistit liikumme ja kierrämme Ähtäriä ja Pohjanmaata emmekä me niistä tiedota.
Tänään päiväl nesteellä pöydät täynnä ruokailijoita. Kaikesta huolimatta palvelu pelasi
Mark Twain sanoi aikoinaan, että ”huhut kuolemastani ovat vahvasti liioiteltuja”.
Uutinen Zoon konkurssista ainakin pikkuisen ennenaikainen.
Muistaako joku sadun sammakosta, joka pullisti ja pullisti itseään kunnes räjähti? Ähtäri ei tietenkään ole lähelläkään sitä pistettä, meillä on kaikki aidon oikeasti maailman parasta.
Miten aikuinen ihminen kehtaa?
Valeuutiset kuvakaappauksella aina talteen. Lakiuudistus on työn alla ja pitkäaikainen henkilöiden ja yritysten vainoaminen tulee nykyistä selkeämmin rangaistavaksi ja vahingonkorvausten alaiseksi. Siksi nämä Ähtärin krooniset vahingoittamisuutiset aina talteen. IP selviää kyllä tutkinnassa.
Laki tulee voimaan siitä alkaa vasta tutkinta!
Uusi laki vaatii vain yhden valeuutiskirjpituksen, tutkinnassa selvitetään vainoamisen pitkäaikaisuus. Sksi nykyiset valheelliset viestit talteen.
Hienoa. Tuskin Maltan odottaa. Kerrankin hyvä uutinen
Ketjun aloittaja ei ainakaan ole kirjoittanut mitään zoon konkurssista.siitä on kirjoittanut vain ne keiden mielestä se on realistista.
Niin, täällähän trollit yrittää kätkeä valeuutisten sisällön peitellysti (vrt aloitus), tai vääntää soopansa kysymyksiksi. Kaikki nämä talteen, pitkäaikainen henkilö- ja yritysvainotutkinta kyllä noteeraa nämäkin, kun IP-tunnus/tunnukset selvitetään.
Nyt kannattaa oikeasti olla varovainen tällaisten heittojen kanssa. Käräjillä tällainen voidaan katsoa tuottamukselliseksi liiketoiminnan haittaamiseksi, josta voi seurata korvausvaatimuksia.
Jaahans, täällä koitetaan taas huutamalla ja uhkailemalla saada oppositio kuriin. Hui-hai-hupiukko se ilmeisesti pakkolomalta huutelee. Tyyli on niin tuttua....
Mikään laki ei tule voimaan takautuvasti.
No ei mutta tuo liiketoiminnan haittaaminen on kyllä laissa
Mustamaalaamisen taustalta löytyy tutut henkilöt.
Tänä vuonna päästään vain 6 miljoonan pääomituksella ensi vuonna ja seuraavina summa on jo suurempi kun kävijämäärät laskevat koko ajan.
Hui kun pelottaa eliittipummit täällä uhkailee käräjillä taas eikö näillä niljakkeilla ole muuta tekemistä kuin kirjoitella uhkauksia pitkin päivää.
Uhkauksia? Aloittaja valehtelee.
Mistä tiedät onko todisteita ettei olisi haettu konkkaan???
Juuri näin. Rikolliset linnaan ja sakkoja suut ja silmät täyteen!
Kerroppa nyt. Mikä on haettu konkurssiin?
Eihän tuosta aloittajan tekstistä saa selvää mikä ja koska haettu konkkaan menkää nyt honoluluun kuvakaappauksien ym..skeidan kanssa ootte te pellejä eliittipummit.
Tässä ketjussa käsiteltyä trollausta, valehtelua (aloittaja) ja lakiuudistusta seurataan netissä nimikkeellä 'maalittamisen kriminalisointi'. Kannattaa tutustua, rikosseuraamuksen kannalta.