Miten siihen aina löytyy niin tietämättömiä ihmisiä kilpailemaan. Alkaa jo itse tuntea myötähäpeää
Luulisi ihmisillä olevan jotain itsekritiikkiä, ettei menisi itseään häpäisemään
Usein niin nuoria osallistujia, etteivät perusasioita tiedä, tai muuten tyhmiä
TV ohjelma Lande vast. Stadi
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Joskus landen joukkueissa on ollut aivan käsittämättömän seksikkäitä pimuja, joskus taas käsittämättömän rumia ja ylipainoisia keski-ikäisiä "naisia".
Ohjelmahan ei ole perinteinen tietokilpailu. Tärkeä osa sitä on kekseliäät sivallukset. Joskus osallistujatkin ovat tulleet mukaan huumorimielessä.
Onko reilua, kun kaksintaisteluosiossa, väärin vastatessa, stadilaisten kysymys käsittelee asioita muutaman kilometrin päästä kotoa ja landejen muutamien tuhansien kilometrien päässä olevaa asiaa?
Ihan kiva ohjelma ja toivottavasti tämä Jaskan "Suurmestari" alkaisi taas. Olen katsonut Youtubesta Englannin vastaavaa "Taskmaster"- formaattia ja kyllä siellä lätistään aivan liikaa ja yritetään olla nokkelia. Pilvi osaa olla hiljaa ja puhua vain silloin, kun se on aivan välttämätöntä. No tässä nyt yksi esimerkki brittien sarjasta eli hävitä kumi::
https://www.youtube.com/watch?v=uaHlo1Jvvhc- Anonyymi
Mun mielestä landelaisten on helpompi vastata kysymykseen "onko Linnanmäki huvipuisto vai hyppyrimäki" kuin stadilaisten vastata kysymykseen "Onko Haapajärvi vai Haapavesi isompi kunta".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit415299Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4004554Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483839KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1583108Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182088Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512012- 1241921
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469