Somalitkin ovat ihmisiä

Somaleita ei pidä syrjiä, koska hekin ovat aivan samanlaisia ihmisiä kuin suomalaiset.

Ihan totta!

...



...


...


...


...


...


...


...


...


...


...


...


No eiku...

Aprillia!
1171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

SOMALIT OVAT IHMISIÄ AIVAN KUIN MUUTKIN. MUTTA SAISIVAT SILTI ASUA SIELLÄ MISTÄ OVAT TULLEET, OVAT KATSOS NIIN ERILAISIA KUN ME, EIVÄTHÄN HE SUVAITSE EDES JUTELLA SUOMALAISTEN KANSSA KUN OLLAAN NIIN SAASTAISIA. ONHAN SE NÄHTY. VAI ONKO SULLA MONTA SOMALIPERHETUTTUA?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fictium kirjoitti:

Somaleita ei pidä syrjiä, koska hekin ovat aivan samanlaisia ihmisiä kuin suomalaiset.

Ihan totta!

...



...


...


...


...


...


...


...


...


...


...


...


No eiku...

Aprillia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu