Mediassa puhutaan Haavistoon kohdistuvista rikosepäilyistä, mutta onko lopputulos kuitenkin se, että Haavistosta leivotaan palkittu ja juhlittu sankari?
Pekka Haavisto palkitaan?
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Sitähän ne yrittää, mutta luotan suomen kansaan, joka lopettaa tuon järjettömän hulluuden viimeistään seuraavissa vaaleissa, ja lopullisesti.
- Anonyymi
Media vastaan Suomen kansa?
Vihervasemmisto on aina oikeassa. Umpikieroja mutta todella tyhmiä.
Mitä mieltä? =)- Anonyymi
Onhan Pekka hengenpelastusmitalinsa ansainnut. Pelasti taas joukon lapsia...
- Anonyymi
ei tuommoiset syytteet enää mitää leikintekoa ole
hoopekalle vihreä oksalle keikkumisen lunastamisen ajat päättymässä
yksityisellä puolella nämä etuja ja lisänä puoluekirja, joku hallituspaikka , puheenjohtaja tms.. varattu jo .. joku suurfirma.. siitä loput eläkerahat ja sitten nuoripari jättänee suomen kun aika on
vai onko se tää antonia vai nuorempi avustajapoika kenne kans karataa ulkomaalle - Anonyymi
Eilen Ylessä arvioivat, että eduskunnan enemmistö tyrmää syytökset. Vertaavat siihen äänestykseen, jossa syytesuoja säilytettiin.
- Anonyymi
tavallinen kansalainen paljon vähemmästä joutuu kaikes ympäristössä
äkkiä rangaistuksi ja varmuudella loppuikä köyhänä
- Anonyymi
Turhaa touhua tuo on.
Ei ole aiheita syyttää.
Näistä ovat päässeet vähällä myös Jyrki Katainen ja nykyinen ministeri Vanhanen.
Ei tule juttua tuosta. Nykyään tälläset näyttää hyvältä Cv:ssä kun pyrkii pressaks.
- Anonyymi
Häävistö palkitaan annoksella smäidää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1454023Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma553444- 2132785
Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest382702Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem282542Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu482104Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja371636- 1231625
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1671579Mikä vimma on Suomeen saada datakeskuksia?
Eihän se tuo suomalaisille montaa työpaikkaa, tuskin edes rakennusvaiheessa rakentajat kaikki suomalaisia. Miksi tänne e1051280