Helteet saa jo palatakki!

Jo triittää sateet tältä kesältä
Kaivoni on jo pian piripinnassa oltuaan kuivimmillaan enää vajaa puoli metriä vettä!
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
Aloittaja

Ei pisaraakaan koko loppuvuoden mikäli minusta on kiinni!

Äänestä

Osta pumppu?

Tai alat dokaamaan hevisti! :P
(siis sitä kaivovettä. Ette sit syytä ainakaan muo kun/jos maksas posahtaa)

Äänestä
  • Aloittaja

    Minä olen jopa täyttänyt sadevedellä kaivoa aluksi varmuuden varalta,mutta viikko sitten tuli sellanen pyry niskaan että kissatki tli sänkyyn piiloon peltikaton räiskettä ja aamulla huomasin että kaivoni oli täyttynyt yli metrillä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kissamies57 kirjoitti:

Jo triittää sateet tältä kesältä
Kaivoni on jo pian piripinnassa oltuaan kuivimmillaan enää vajaa puoli metriä vettä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu